Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Ojciec Spurek pracował w Komitecie Wojewódzkim PZPR. Jej mentorka to w PRL ekspert ds. aborcji

Ojciec Sylwii Spurek, znanej z radykalnych lewicowych poglądów eurodeputowanej, pracował w kieleckim Komitecie Wojewódzkim PZPR, był też kierownik MOPiW w Skarżysku Kamiennej” (MOPiW to Miejski Ośrodek Pracy Ideologiczno-Wychowawczej, który najczęściej zajmował się wdrażaniem komunistycznej propagandy PZPR). Z kolei naukowa mentorka Spurek to znana w PRL specjalistka ds. aborcji, oczywiście popierająca zabijanie nienarodzonych dzieci.

Czy ojciec Sylwii Spurek, komunista z kartoteką za pijaństwo, i jej naukowy „oficer prowadzący”, czyli promotorka europosłanki, znacząco wpłynęli na poglądy „polityczki”? Dzieci nie odpowiadają za grzechy rodziców i swoich nauczycieli; zwłaszcza te, które zbuntowały się i poszły swoją drogą. Do takich nie należy jednak poseł w Parlamencie Europejskim Sylwia Spurek, skrajna feministka, propagatorka gender, przedstawicielka ekstremizmu prozwierzęcego i zwolenniczka nakładania na Polskę sankcji przez Unię Europejską i podwyższania rolnikom podatków, by ograniczyć hodowlę, a więc spożycie mięsa…

Zbigniew Spurek – PZPR, propaganda i libacje z kobietami

W okresie PRL Zbigniew Spurek (na zdjęciu) został członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Komunistycznej (PZPR). W 1986 r. w aktach paszportowych w rubryce o poprzednich miejscach zatrudnienia wpisał „Komitet Wojewódzki PZPR Kielce” i „Kierownik MOPiW w Skarżysku Kamiennej” (MOPiW to Miejski Ośrodek Pracy Ideologiczno-Wychowawczej, który najczęściej zajmował się wdrażaniem komunistycznej propagandy PZPR). Następnie ojciec europosłanki został kierownikiem Bazy Sprzętu i Transportu Kombinatu Budowlanego w Skarżysku Kamiennej. Tam jednak przeżył chwilowe zachwianie na ścieżce kariery wzmocnionej pozycją partyjną. 

W roku 1986 Spurek został skazany przez sąd na karę grzywny w wysokości 100 tys. zł z art. 44. Ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Chodziło o libację alkoholową, która miała być jedną z wielu w skarżyskim kombinacie. Kierownik Spurek inicjował picie z podwładnymi, z których najciekawszą wersję przedstawiła jedna z kobiet. Przed sądem zeznała, że była przekonana, iż w szklance znajduje się kompot, a nie alkohol i w ten sposób nieopatrznie trunek wypiła…

Eleonora Zielińska – opiekunka „naukowczyni” Spurek

Sylwia Spurek jest prawnikiem i wykładowcą (walcząc o żeńskie końcówki sama powiedziałaby, że jest „wykładowczynią”). Co może wykładać Spurek? Wiadomo. Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim i w Polskiej Akademii Nauk na studiach podyplomowych Gender Mainstreaming, czyli naukę, że chłopcy to niekoniecznie chłopcy, a dziewczynki to niekoniecznie dziewczynki, o czym dobitnie przypomniał nam ostatnio egzemplifikator „nauk” spurkowych, niejaki "Margot".

W 2012 r. Spurek broni pracę doktorską o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (co ciekawe, Spurek jak na feministkę przystało, uważa, że „przemoc ma płeć i jest to płeć męska”). Jej promotorem była Eleonora Zielińska. Przypadek? Pani Eleonora urodziła się dość symbolicznie, bo w 1945 r. i w Moskwie, a w PRL habilitowała się, pisząc o prawnych aspektach aborcji. W III RP dała się poznać jako propagatorka liberalizacji prawa aborcyjnego, feministka, wykładowca Gender Studies i aktywistka w Ruchu Palikota, „przytulana” także przez Platformę Obywatelską i Radosława Sikorskiego, szefa resortu spraw zagranicznych.

Zielińska była w składzie jury konkursu kampanii „Tiszert dla Wolności”, które wyróżniło hasła: „nie płakałem po papieżu”, „jestem na liście”, „mam dwie mamusie”. Prof. Zielińska działa na rzecz zwiększenia dostępności aborcji, refundacji środków antykoncepcyjnych, wydawania ich bez recept. Na przeszkodzie wprowadzeniu „normalnych” rozwiązań prawnych w sprawach aborcji stoją w jej mniemaniu silna rola Kościoła katolickiego i konformizm polityków. Współtworzy wraz z innym doradcą Sikorskiego – Romanem Wieruszewskim – Radę Konsultacyjną projektu Kampanii Przeciw Homofobii, śledzącego dyskryminację osób homo-, bi- i transseksualnych. Wieruszewski zasłynął w PRL tekstami opiewającymi ustrój prawny PRL, o czym pisała „Gazeta Polska” w nr 3/2010

- można było przeczytać w artykule sprzed 10 lat na Wirtualnej Polsce.


 

 



Źródło: niezalezna.pl

RW