Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

W Poznaniu będą robić Caddy 5

W połowie października w zakładzie Volkswagena w Poznaniu rozpocznie się produkcja Caddy 5. Spółka Volkswagen Poznań poinformowała, że w fabryce dobiegają końca ostatnie prace związane z uruchomieniem produkcji nowego modelu.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/renehesse/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

W zakładzie trwa dwutygodniowa przerwa technologiczna; w obszarze budowy karoserii, lakierni i montażu przeprowadzane są ostatnie prace przygotowawcze. Wartość realizowanych inwestycji to blisko 100 mln zł.

Spółka poinformowała, że w przygotowanie zakładu i dostosowanie linii produkcyjnych do budowy samochodów nowej generacji zainwestowała w ostatnich trzech latach 2 mld zł. Znaczną część tej kwoty stanowiły środki wydane na budowę nowych hal, zakup maszyn i urządzeń i przeszkolenie pracowników.

"Naszym priorytetem, do którego dążymy od blisko trzech lat, jest wdrożenie do produkcji nowego modelu. Od realizacji tego celu dzielą nas dni, w tym czasie infrastruktura zakładu zostanie ostatecznie dostosowana do produkcji Caddy 5. W planie mamy 89 finalnych przebudów"

– poinformował dyrektor zakładu w Poznaniu oraz prezes zarządu Volkswagen Poznań Dietmar Mnich.

Od 2015 roku w poznańskim zakładzie wyprodukowano ponad 800 tysięcy sztuk Caddy 4. Ostatni egzemplarz Caddy czwartej generacji zjechał z taśmy produkcyjnej 18 września.

Volkswagen Poznań to największy producent samochodów w Polsce oraz największy pracodawca w Wielkopolsce zatrudniający w czterech zakładach zlokalizowanych w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni 11 tys. osób.

W 2019 roku zakłady opuściło łącznie 266 127 samochodów dostawczych, modeli VW Caddy, VW Transporter, VW Crafter oraz samochodów marki MAN TGE, w tym także samochody elektryczne. Do Volkswagen Poznań należy także Odlewnia, która miniony rok zamknęła wynikiem 4,2 mln wyprodukowanych komponentów aluminiowych.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Volkswagen

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo