Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Wakacje muszą być bezpieczne. Dlatego przyda się ochrona przed niespodziankami

Udane wakacje kojarzą się z relaksem, a o niego trudno bez poczucia bezpieczeństwa. Dlatego przed wyjazdem w dowolny zakątek Polski lub świata warto pomyśleć o ochronie od skutków niektórych nagłych zdarzeń. LINK4 oferuje szeroki pakiet ubezpieczeń turystycznych, które niewątpliwie pomogą w takich sytuacjach.

Foto: wakacje
Freepik

Każdy z nas, na co dzień ciężko pracujący, z niecierpliwością oczekuje na wakacje, aby odpocząć i przyjemnie spędzić czas z najbliższymi. Podczas letnich tygodni Polacy chętnie wyjeżdżają, a na miejsce wypoczynku wybierają zarówno ośrodki w kraju, jak i wykupują zagraniczne wycieczki.

Niestety, nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy urlop przebiegnie bez przykrych incydentów, choć oczywiście staramy się ich unikać. Sytuacje losowe potrafią jednak zaskoczyć i zepsuć wymarzony wypoczynek. Dlatego tak ważne jest, aby planując, gdzie pojedziemy lub co zwiedzimy, równocześnie pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym. Wtedy będzie mogli spokojniej cieszyć się urlopem.

Kiedy się przyda polisa turystyczna?

Podczas wycieczki – nie ma znaczenia, czy do niewielkiej miejscowości nad Bałtykiem, czy ogromnego hotelu na egzotycznej wyspie – trzeba być ostrożnym, bo sytuacji, gdy coś może pójść nie tak, jest mnóstwo. Bez wątpienia wczasowicze posiadający wykupione ubezpieczenie turystyczne ograniczają skutki takich zdarzeń. 
Bardzo popularna jest oferta LINK4, bo polisa turystyczna tego ubezpieczyciela zawiera szeroki zakres, może m.in. obejmować:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia i pomocy assistance;
 • następstw nieszczęśliwych wypadków;
 • odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym;
 • bagażu podróżnego;
 • sprzętu sportowego;
 • kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej.

Jak więc widać polisa turystyczna LINK4 https://www.link4.pl/ubezpieczenie-turystyczne  obejmuje zdarzenia, które mogą zaistnieć od pierwszego dnia podroży, poprzez cały pobyt na wyjeździe, aż powrotu do domu. 

Warto zawczasu dobrze wybrać

Niewątpliwie koszty podróży w ostatnim czasie wzrosły. Tym bardziej należy wszystko zapiąć na ostatni guzik, aby urlop zapewnił nam jedynie miłe wspomnienia. A koszt ubezpieczenia podróżnego zawsze będzie stanowić zaledwie niewielką część tego, co wydamy podczas wakacji. Co ważne, każdy może dopasować pakiet do własnych potrzeb, wakacyjnych planów, tego, co zamierzamy robić latem. 

- Tak naprawdę, nie ma znaczenia, na jak długo wyjeżdżamy, bo nawet podczas krótkiej wycieczki może dojść do zaskakujących wydarzeń, których nie sposób przewidzieć. Dlatego warto wybrać dobre ubezpieczenie w podróży. A dobre to takie, które przede wszystkim w szybki i prosty sposób pomoże w rozwiązaniu nagłego problemu, a i może pozwoli uratować wakacje, które będziemy miło wspominać

– podkreśla Bogumił Perzyna, dyrektor Pionu Sprzedaży i Wsparcia Klienta Direct w LINK4.
 

Ponieważ w różnych zakątkach globu istnieją różne ryzyka, to przy wyborze polisy LINK4  można skorzystać z: 

 • wariantu Polska
 • wariantu Europa i basen Morza Śródziemnego
 • wariantu świat

To nie wszystko. Ze specjalnych opcji mogą skorzystać np. amatorzy sportów ekstremalnych.  Szczegóły są dostępne na stronie www.link4.pl/ubezpieczenie-turystyczne  

Jeśli ktoś planujący wakacje chce wykupić polisę turystyczną, a nie jest pewien, które jej elementy będą dla niego najlepsze, to w LINK4 może skorzystać z pomocy doradcy, który przeanalizuje dostępne warianty i pomoże stworzyć odpowiednią ofertę. Na rozmowę z konsultantem LINK4 można się umówić dzwoniąc pod numer: 605 44 44 44 lub 0 801 44 44 44. 

Dzięki polisie LINK4 zadbamy nie tylko o własne bezpieczeństwo. Zmorą każdego turysty jest utrata bagażu na lotnisku. To samo może się zdarzyć ze sprzętem sportowym, z którego chcieliśmy korzystać w trakcie urlopu. Takie sytuacje mogą napsuć sporo krwi, ale dzięki polisie LINK4 i ubezpieczeniu bagażu podręcznego oraz sprzętu sportowego firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie za utracone lub uszkodzone przedmioty. 

Na wypadek choroby….

Chyba nie ma turysty, który nie obawiałby się, że podczas wakacyjnej podróży nagle zachoruje, będzie wymagał ambulatoryjnej pomocy, a co gorsza trafi do szpitala. Zwłaszcza podczas pobytu poza granicami Polski, bo wtedy koszty medyczne zazwyczaj drastycznie wzrastają. 

Tymczasem osoby, które zawczasu zdecydowały się na wykupienie polisy podróżnej w LINK4, mogą liczyć, że w przypadku nagłej choroby czy wypadku – podczas podróży zagranicznej - nie zostaną pozbawieni opieki ani nie będą musieli sami zapłacić np. za pobyt w szpitalu. Dlaczego? Bo w LINK4 to ubezpieczyciel pokrywa wydatki (w przypadku zagranicznej wycieczki) do wysokości zawartego przez nas ubezpieczenia, dotyczące:

 • badań i zabiegów ambulatoryjnych,
 • zakupu lekarstw i środków opatrunkowych przepisanych przez lekarza,
 • konsultacji lekarskich wraz z dojazdem lekarza do miejsca zakwaterowania, jeśli tego wymaga stan zdrowia,
 • hospitalizacji, a w jej ramach leczenia, pilnych zabiegów i operacji, których przeprowadzenia nie można odłożyć do czasu powrotu do kraju,
 • leczenia stomatologicznego w przypadku ostrych stanów bólowych lub zapalnych do wysokości 150 euro.

W podroży krajowej zakres obejmuje:

 1. badania i zabiegi ambulatoryjne,
 2. zakup lekarstw i środków opatrunkowych, niezbędnych środków pomocniczych (kule, temblak) przepisanych przez lekarza w związku z nieszczęśliwym wypadkiem. Nie są natomiast pokrywane koszty zakupu odżywek, środków wzmacniających i preparatów kosmetycznych,
 3. konsultacje lekarskie wraz z dojazdem lekarza z najbliższej placówki służby zdrowia do miejsca zakwaterowania ubezpieczonego, w przypadku gdy wymaga tego jego stan zdrowia

Nie można zapominać, że w przypadku podróży zagranicznej ubezpieczenie obejmuje także koszty transportu z miejsca nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania do najbliższego szpitala czy przychodni. 
Nie musimy się również obawiać, że pozostaniemy sami z problemem. LINK4 zapewnia bowiem zakwaterowanie dla osoby towarzyszącej w razie trwającej ponad 7 dni hospitalizacji ubezpieczonego. 

„W takich sytuacjach możemy liczyć także na opiekę i pomoc w powrocie do kraju dzieci, jeśli nie towarzyszy im nikt pełnoletni. Opieką zostaną objęte również nasze zwierzęta, jeśli w wyniku wypadku i pobytu w szpitalu nie ma się kto nimi zająć” – podkreślono na stronie www.link4.pl/ubezpieczenie-turystyczne 

Nie warto czekać na ostatnią chwilę

Bardzo ważne zastrzeżenie: osoby planujące podróż i wykupienie ubezpieczenia turystycznego w LINK4 muszą pamiętać, że w przypadku zagranicznej wycieczki trzeba to zrobić co najmniej 1 dzień przed wyjazdem, a jeśli chodzi o podróż po Polsce – minimum dwa dni przed jej rozpoczęciem. 

Można to zrobić w bardzo łatwy sposób. Chociażby przez internet lub dzwoniąc na infolinię. Nie tracimy więc czasu, którego potrzebujemy na niezbędne przygotowania do wyjazdu. 
Co równie ważne, na stronie link4.pl jest dostępny kalkulator, który intuicyjnie prowadzi użytkownika przez poszczególne warianty ubezpieczenia i wyliczy całkowity koszt polisy. 

Natychmiastowa pomoc

Co zrobić, gdy podczas podróży dojdzie do zdarzenia, które jest objęte ubezpieczeniem? Trzeba jedynie jak najszybciej skontaktować się z LINK4. Wystarczy zadzwonić na infolinię pod numer: 605 44 44 44 lub 0 80 144 44 44, a konsultanci udzielą najważniejszych informacji i wskazówek, jak dalej postępować. 
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Grzegorz Broński
Wczytuję ocenę...
Wideo