Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Toyota wyprodukuje we wrześniu kilkaset tysięcy mniej samochodów

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota został zmuszony do redukcji o 40 proc. produkcji samochodów we wrześniu ze względu na problemy z dostępnością do półprzewodników.

mat. pras.Największy na świecie koncern motoryzacyjny planował wyprodukować w następnym miesiącu 900 tysięcy samochodów jednak ze względu na problemy z dostępnością mikroczipów musiał zmniejszyć te plany do 540 tysięcy pojazdów. Większość tych cięć ma dotyczyć fabryk Toyoty zlokalizowanych w Azji oraz USA. Celem koncernu motoryzacyjnego jest odrobienie strat do końca 2021 roku. Po opublikowaniu tych informacji akcje japońskiej firmy spadły o 4.4 procent, co było największą stratą w ciągu jednego dnia od 2018 roku.


Toyota nie jest jedyną firmą motoryzacyjną, która ze względu na niewystarczającą liczbę półprzewodników musiała zmienić swoje plany produkcyjne. Wcześniej na taki krok zdecydował się m.in. Volkswagen oraz BMW, General Motors, Ford, Nissan, Daimler, BMW oraz Renault.


Jedną z przyczyn braku niewystarczającej liczby półprzewodników jest duży nie tylko duży popyt na nowe samochody ale również na elektronikę w tym karty graficzne oraz inne podzespoły komputerowe jak i konsole komputerowe.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#samochody osobowe #Toyota #branża motoryzacyjna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wideo