Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Produkcja retro-futurystycznego pickupa rusza dopiero w roku 2022

Dostawy elektrycznego samochodu Tesla Cybertruck zostały opóźnione. Produkcja tego retro-futurystycznego pick-upa dostępnego w trzech wersjach rozpocząć się ma w następnym roku.

mat. pras.Po raz pierwszy Tesla Cybertruck została zaprezentowana publiczności w roku 2019. Jeszcze na początku tego roku szef Tesli Elon Musk mówił o tym, że dostawy najpotężniejszych wersji rozpoczną się jeszcze pod koniec 2021 roku natomiast masowa produkcja ruszyć ma w roku 2022. Z niedawno opublikowanych informacji na samej stronie Tesli możemy się dowiedzieć, że produkcja i dostawy wszystkich modeli Tesla Cybertruck rozpocząć się mają w roku 2022.


Ten charakterystyczny pickup o retro-futurystycznym wyglądzie ma być dostępny w trzech wariantach napędowych, które mają kosztować odpowiednio 39 900 dolarów,  49 900 dolarów oraz 69 900 dolarów. Najtańszą opcją jest Singel Motor RWD (maksymalna prędkość 175 km/h), który ma charakteryzować się zasięgiem ponad 400 km a jej przyśpieszenie od 0 do 100 km/h wynosić ma poniżej 6,5 sekundy. Ciężarówka ta będzie w stanie holować naczepy o wadze ponad 3,4 tony i przewozić ładunek o wadze do 1600 kg.  


Z kolei Dual Motor AWD (maksymalna prędkość 195 km/h) ma mieć zasięg 480 km a przyśpieszenie od 0 do 100 km/h osiągać ma w poniżej 4,5 sekundy. Ciężarówka ta ma holować naczepy o wadze ponad 4,5 tony i przewozić ładunek o wadze do 1600 kg.  


Natomiast Trio Motor AWD ( maksymalna prędkość 210 km/h) będzie mogła się pochwalić zasięgiem aż 800 km i charakteryzować się przyśpieszeniem od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 2,9 sekund. Ta wersja ciężarówki ma holować naczepy o wadze ponad 6,4 tony i przewozić ładunek o wadze do 1600 kg.  Nadwozie wszystkich wyżej wymienionych wersji zostało wykonane z walcowanej na zimno stali nierdzewnej.


Za dodatkową opłatą w wysokości 10 tysięcy dolarów dostępna jest usługa Full Self-Driving umożliwiający autonomiczną jazdę.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#nnowe technologie #pick up #Tesla #samochody elektryczne #branża motoryzacyjna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wideo