Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Piekielnie szybki oraz strasznie drogi samochód wyścigowy dostępny już od 2024 roku

Francuski producent samochodów sportowych i wyścigowych podczas zjazdu 2021 The Quail poświęconemu sportom motorowym przybliżył więcej szczegółów dotyczących premiery Bugatti Bolide. Pierwsze egzemplarze tego superszybkiego samochodu wyścigowego dysponującego silnikiem W16 o mocy 1600 koni mechanicznych mają trafić do klientów w roku 2024.

mat. pras.


Bugatti po raz pierwszy poinformował o planach wypuszczenia na rynek Bugatti Bolide w roku 2020. Niedawno zaś francuski producent samochodów sportowych i wyścigowych zaprezentował dodatkowe informacje dotyczące tego samochodu wyścigowego o potężnych spoilerach oraz wlocie powietrza zlokalizowanym na dachu.


Bugatti Bolide nie jest oparty o żaden z istniejących modeli Bugatti chociaż wykorzystuje 8 litrowy 16 cylindrowy silnik W16, który trafił do Bugatti Chiron. Silnik ten przy wykorzystaniu 93 oktanowego paliwa może się pochwalić mocą 1600 koni mechanicznych zaś moment obrotowy to 1600 Nm.  Przy wadze pojazdu wynoszącej około 1450 kg Bugatti Bolide będzie mógł się pochwalić świetnym stosunkiem masy do mocy wynoszącym 0,9 kg/KM. 


Bolide jest zaprojektowany tak aby sprostać wymogom bezpieczeństwa FIA i będzie zawierać automatyczny system gaśniczy, ciśnieniowy wlew paliwa oraz sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa a także centralną blokadę kół.


Produkcja tych pojazdów przeznaczonych wyłącznie na tor będzie ograniczona do 40 egzemplarzy a każdy z nich kosztować ma około 4.7 mln dolarów. Dostawy  Bugatti Bolide nie rozpoczną się wcześniej niż w roku 2024.

 Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

 

#nnowe technologie #sporty motoryzacyjne #branża motoryzacyjna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wideo