Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Mercedes żegna się z Formułą E

Mercedes poinformował, że z końcem sezonu 2022 Formuły E wycofuje się z tej klasy wyścigów samochodowych. Powodem decyzji tego niemieckiego koncernu motoryzacyjnego jest chęć skupienia się na startach w Formule 1.

mat. pras.

 

 

W opublikowanym niedawno oświadczeniu Mercedes poinformował o tym, że po wycofaniu z Formuły E swoje zaangażowanie w sportach motorowych skupi na Formule 1.

 

W sporcie motorowym Formuła E była dobrą okazją do zdobycia  doświadczenia i stworzenia naszej marki Mercedes-EQ, ale w przyszłości będziemy nadal forsować postęp technologiczny – zwłaszcza po stronie napędu elektrycznego – koncentrując się na Formule 1. Jest to arena, na której nieustannie testujemy naszą technologię w najbardziej intensywnej konkurencji, jaką ma do zaoferowania świat motoryzacyjny – a trójramienna gwiazda prawie nie świeci jaśniej nigdzie indziej. F1 oferuje bogaty potencjał transferu technologii, co widać w realizowanych projektach, takich jak Vision EQXX - oznajmił Markus Schäfer, członek zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG.

 

Informacja o wycofaniu się Mercedesa z tej tej klasy wyścigów samochodowych pojawił się kilka dni po tym jak Nyck de Vries z Mercedes-EQ wygrał mistrzostwa kierowców Formuły E.
 

Wcześniej na wycofanie się ze startów w Formule E w której ścigają się wyścigowe samochody elektryczne zdecydowały się BMW oraz Audi, które przygodę z tą klasą wyścigów samochodowych zakończyły w sezonie 2020/2021. 

Nissan, Jaguar, Porsche, Mahindra, marka DS naelżąca do Stellantis oraz chińska Nio to zespoły, które do tej pory zdeklarowały start w sezonie 2023 Formuły E.
 

 Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

 

#samochody elektryczne #sporty motoryzacyjne #Formuła 1 #Formuła E #branża motoryzacyjna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wideo