Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Bartosz Lewandowski: Marcin Romanowski podjął decyzję o pozwaniu Donalda Tuska za naruszenie jego dóbr osobistych • • •

Lamborghini zaprezentował swój nowy supersamochód

Lamborghini zaprezentował w tym tygodniu Countach LPI 800-4 dysponującego hybrydowym silnikiem, który umożliwia rozpędzenie się do 100 km w jedynie 2,8 sekundy. W planach ta włoska marka supersamochodów ma wyprodukowanie jedynie 112 sztuk nowego Countacha.

mat. pras.


Zaprezentowany 11 marca 1971 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie, Countach był następcą Lamborghini Miura. Klinowy kształt Countach wpisywał się w stylistkę supersamochodów z lat 70 XX wieku zaś drzwi unoszące się do góry pozostają do dziś znakiem towarowym modeli Lamborghini z silnikiem V-12. Do 1990 roku wyprodukowano niemal 2 tysiące egzemplarzy Lamborghini Countach. Ten supersamochód został następnie zastąpiony przez znany model Diablo.

Niedawno zaś włoski producent samochodów poinformował o wprowadzeniu nowej wersji Countacha z kultowymi nożycowymi drzwiami oraz charakterystycznymi bocznymi wlotami powietrza naszywanymi również jako "skrzela rekina".

 

Nowy Countach waży jedynie 1595 kg za sprawą wykorzystania nowoczesnej technologii samochodów wyścigowych (podwozie i nadwozie są wykonane z lekkiego włókna węglowego). Dzięki temu ma bardzo dobry stosunek mocy do masy wynoszący 1,95 kg/KM. 


W tym tygodniu włoski producent samochodów należący do niemieckiej marki Audi zaprezentował zdjęcia supersamochdou Countach LPI 800-4. Pojazd ten bazuje na modelu Lamborghini Sian, które jest w produkcji od 2020 roku. 

Nowy Countach ma być wyposażony w napęd hybrydowy na który składać się mają 6.5 litrowy silnik spalinowy V12 (zapewniający 780 koni mechanicznych) oraz silnik elektryczny (dodatkowe 34 koni mechanicznych). Ten supersamochód może pochwalić się przyśpieszeniem od 0 do 100 km/h 2,8 sekundy oraz maksymalną prędkością 355 km/h zaś od 0 do 200 km/h potrzebuje 8,6 sekundy.

W planach jest wyprodukowanie jedynie 112 sztuk Lamborghini Countach LPI 800-4. Liczba tych samochodów jest ukłonem w stronę oryginalnego wewnętrznego kodu projektu LP 112 z 1971 roku, który dot. produkcji pierwszej wersji Lamborghini Countach. Pierwsze egzemplarze do szczęśliwych klientów trafią już w roku 2022.

 Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

 

#lamborghini #samochody sportowe #branża motoryzacyjna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wideo