Rząd ogłasza program Czyste Powietrze+. Dofinansowanie do wymiany kopciucha wzrasta do 79 tys. zł

Prawie 2 mld złotych przeznaczy rząd na nowy program Czyste Powietrze Plus. Informację przekazała dziś minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Twitter/@MKiS_GOV_PL

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wprowadza program Czyste Powietrze Plus, w którym będzie można w szybki sposób uzyskać prefinansowanie do 50 proc. wartości całych prac - poinformowała na sobotniej konferencji prasowej minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

"Były już trzy główne parametry, główne grupy programu Czyste Powietrze. Dzisiaj wprowadzamy program Czyste Powietrze Plus. Plus to jest po pierwsze możliwość prefinansowania. Już 15 lipca będzie można złożyć kompleksowy wniosek w programie Czyste Powietrze"

- powiedziała Moskwa.

Jak mówiła minister, "różnicą w stosunku do dotychczasowych zasad jest to, że będzie można uzyskać w szybkim czasie prefinansowanie do 50 proc. tej kwoty, która będzie całkowitą wszystkich naszych prac".

Dodała, że po zakończeniu prac, w "przyspieszonej ścieżce" beneficjent otrzyma drugą część kwoty, jaką przeznaczył na zadanie realizowane w ramach programu.

"Każdy z nas chce żyć w czystym środowisku i oddychać czystym powietrzem. Dlatego niezwykle istotna jest współpraca samorządów z rządem w tej kwestii"

- przekazała minister Moskwa.

"Już dzisiaj zachęcamy wszystkich, by dokonali w swoim domu (...) refleksji i przygotowali się do złożenia wniosku na program Czyste Powietrze Plus"

- mówiła podczas sobotniej konferencji szefowa resortu klimatu i środowiska.

Jak zapewniła minister Moskwa: "Tych środków nie zabraknie". "Przeznaczamy na ten fundusz prawie 2 mld zł. Natomiast jeżeli będzie się cieszył popularnością, jeśli będzie dobrze funkcjonował, jesteśmy też gotowi na przeznaczenie kolejnych środków".

Dodała, że "niezwykle istotne jest, by w tym programie współpracowały samorządy".

"Tak, żeby ten program był jak najbliżej obywatela"

- wskazała minister Moskwa.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Czyste Powietrze + #minister Anna Moskwa

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo