Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Prezydent Duda: Decyzje prezesa Glapińskiego były odpowiedzialne i dobre

Jestem zgorszony tą sytuacją. Tym, że w ogóle do takiego sporu doszło - ocenił prezydent Andrzej Duda pytany w Radiu Zet o spór w NBP. Jednocześnie zaznaczył, że nie wnika w tę sprawę. "NBP w swojej działalności jest niezależny od prezydenta RP" - dodał.

prezydent Andrzej Duda
@prezydentpl - Twitter

Członek zarządu NBP Paweł Mucha pozostaje w konflikcie z prezesem NBP Adamem Glapińskim.

"Jestem zgorszony tą sytuacją. Tym, że w ogóle do takiego sporu doszło" - ocenił prezydent Andrzej Duda.

Jednocześnie zaznaczył, że nie wnika w tę sprawę. "NBP w swojej działalności jest niezależny od prezydenta RP. Rzeczywiście prezydent RP uczestniczy w wyborze władz NBP, ale w pozostałym zakresie te władz są kadencyjne i na funkcjonowanie NBP nie wpływa" .

Dopytywany czy żałuje zaangażowania się w powołanie Adama Glapińskiego na szefa NBP odpowiedział, że nie. "Uważam, że te decyzje, które były podejmowane przez pana prezesa Glapińskiego w sprawach gospodarczo-finansowych Polski (...) to są decyzje odpowiedzialne i decyzje dobre"

- powiedział.

Przekazał, że nie zgadza się krytykami decyzji dotyczących stóp procentowych, walki z inflacją. "Uważam, że ta walka z inflacją i ochrona polskiej gospodarki, i w czasie covidu i później, prowadzona jest skutecznie, w sposób rozważny i słuszny".

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#NBP #Bank centralny

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

wb
Wczytuję ocenę...
Wideo