Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Młody naukowiec Kolegium Nauk Medycznych SGMK laureatem Stypendium #START 2024!

Dr Jakub Morze, profesor Kolegium Nauk Medycznych Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika został laureatem 32. edycji prestiżowego programu stypendialnego #START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Dr Jakub Morze
sgmk.edu.pl - sgmk.edu.pl

Program #START to najstarszy w Polsce program stypendialny dla najzdolniejszych młodych badaczy reprezentujących różne dziedziny nauki. Jego celem jest wspieranie oraz zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego. W tegorocznej edycji konkursowej przyznano stypendia o łącznej wartości 3 056 000 zł.

Do grona laureatów tego prestiżowego stypendium wybrano najbardziej obiecujących naukowców w Polsce, których prace stanowią znaczący wkład w rozwój nauki. Dr Jakub Morze naukowiec Kolegium Nauk Medycznych SGMK został wyłoniony spośród ponad 600 kandydatów przez panel ekspercki Fundacji. Tegoroczni laureaci programu stypendialnego #START reprezentują różne dyscypliny naukowe, jednak warto podkreślić, że najwięcej stypendiów, bo aż 30, przyznano w dziedzinie biologii, medycyny i nauk o Ziemi.

Dr Jakub Morze za osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk o zdrowiu otrzyma stypendium w wysokości 30 000 zł, które może przeznaczyć na kontynuację swoich badań naukowych.

 Źródło: niezalezna.pl, sgmk.edu.pl

 

#SGMK #Polska #nauka #Bank centralny #NBP

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
wb
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo