Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Kompaktowa hybryda oferowana przez niemiecki koncern motoryzacyjny

Audi kontynuuje swoją kampanię elektryfikacji aut segmentu kompakt: Na rynku pojawi się wkrótce Audi A3 Sportback 45 TFSI e – usportowiony model o wysokiej mocy i komfortowym wyposażeniu. Jego hybrydowy napęd typu plug-in ma moc systemową 180 kW (245 KM) i systemowy moment obrotowy rzędu 400 Nm.

mat. pras.

Nowe A3 Sportback 45 TFSI e, podobnie jak jego siostrzany model, jest wyposażone w silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra. Jego moc wynosi 110 kW (150 KM) i rozwija moment obrotowy rzędu 250 Nm. Napęd elektryczny to stale wzbudzony silnik elektryczny o mocy 80 kW i 330 Nm momentu obrotowego. W porównaniu z A3 40 TFSI e, oprogramowanie sterujące generuje dodatkowe 30 kW (41 KM) mocy systemowej i 50 Nm więcej momentu obrotowego. Przy maksymalnym zapotrzebowaniu na moc, oprogramowanie reguluje optymalną współpracę między dwoma napędami. Silnik elektryczny uzupełnia silnik spalinowy w odpowiednich zakresach prędkości obrotowych i jest zintegrowany z obudową sześciobiegowej, automatycznej przekładni S tronic przenoszącej moc układu napędowego na koła przedniej osi. Litowo-jonowy akumulator zbudowany z 96 ogniw pryzmatycznych magazynuje 13,0 kWh energii. A3 Sportback 45 TFSI e ładować można z maksymalną mocą 2,9 kW. Wyładowany akumulator można naładować za pośrednictwem konwencjonalnego domowego gniazdka elektrycznego w czasie około pięciu godzin.

Dzięki systemowej mocy 180 kW (245 KM) i dzięki 400 Nm momentu obrotowego, ten kompaktowy samochód typu PHEV od 0 do 100 km/h przyspiesza w 6,8 sekundy. Jego prędkość maksymalna to 232 km/h. Auto spala od 1,4 do 1,5 litra benzyny na 100 km (wg. założeń cyklu NEDC), co odpowiada emisji od 31 do 34 gram CO2 na kilometr. Audi A3 Sportback 45 TFSI e zawsze rusza wyłącznie na napędzie elektrycznym. Wg. standardów NEDC może pokonać na nim do 74 km (63 km wg. standardów WLTP) nie emitując przy tym zanieczyszczeń do atmosfery. W trybie wyłącznie elektrycznym prędkość maksymalna wynosi 140 km/h.


Nowe A3 Sportback 45 TFSI e,  oferuje cztery tryby jazdy. W trybie „Auto Hybrid”, będącym głównym trybem operacyjnym pojazdu, silnik spalinowy i silnik elektryczny inteligentnie ze sobą współpracują. W zależności od sytuacji i preferencji kierowcy, samochód może jechać na napędzie elektrycznym lub spalinowym, a przy tym żeglować, rekuperować – zarówno w trybie jazdy, jak i podczas hamowania – lub uzyskiwać dodatkową moc (tzw. boosting). Gdy kierowca wybierze tryb „Battery hold” lub „Battery chargé”, zarządzanie hybrydowe utrzymuje stan naładowania akumulatora na stałym poziomie lub go zwiększa w ukierunkowany sposób. Za pomocą przycisku EV kierowca może nadać napędowi elektrycznemu priorytet. Prowadzący steruje funkcjami pojazdu z poziomu centralnego wyświetlacza MMI, sześciobiegowej, automatycznej skrzyni S tronic lub systemu wyboru dynamiki jazdy Audi drive select. 

 Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

 

#branża motoryzacyjna #samochód hybrydowy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo