Z OSTATNIEJ CHWILI
Polskie piłkarki ręczne po porażce z Danią 22:32 straciły szanse na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata • • •

Apple zapłaci miliony kary. Firma podpadła aplikacjom randkowym

Amerykański koncern Apple ma zapłacić karę w wysokości 50 mln euro za praktyki monopolistyczne - poinformował w poniedziałek holenderski Urząd ds. Konsumentów i Rynków (ACM). Organ nadzorczy twierdzi, że technologiczny gigant nadużył swojej dominującej pozycji narzucając niekorzystne warunki dostawcom aplikacji randkowych.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Technologiczny gigant odwołał się od tej decyzji
zdjęcie ilustracyjne/ pexels.com/@cottonbro

Sprawa sięga 2019 roku, kiedy to urząd wszczął postępowanie przeciwko Apple zarzucając mu, że wykorzystuje swoją pozycję na rynku dzięki sklepowi z aplikacjami App Store. Wątpliwości regulatora wzbudził przede wszystkim system płatności zobowiązujący dostawców aplikacji randkowych, takich jak Tinder, do korzystania wyłącznie z systemu płatności amerykańskiej firmy.

„Nadużywanie pozycji dominującej przez Apple powoduje wzrost cen, pogarsza jakość produktów i usług oraz ogranicza innowacyjność”

– stwierdził w sierpniu 2021 roku urząd i ukarał amerykańską firmę karą w wysokości 50 mln euro. Technologiczny gigant odwołał się od tej decyzji.

Ostatecznie 13 lipca br. ACM odrzucił zastrzeżenia Apple dotyczące nałożonej wcześniej kary. Komunikat w tej sprawie przekazano mediom w poniedziałek. Jednocześnie urząd poinformował, iż koncern ponownie złożył odwołanie od rozstrzygnięcia regulatora. Zostanie ono teraz rozpatrzone przez sąd.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo