Rekordy produkcji srebra i miedzi. Doskonałe wyniki KGHM Polska Miedź S.A.

„Po raz kolejny udowadniamy naszą silną pozycję wśród światowych liderów w branży” - stwierdził Tomasz Zdzikot, prezes KGHM Polska Miedź S.A. To reakcja na doskonałe wyniki spółki w pierwszych sześciu miesiącach tego roku. W przypadku produkcji srebra w koncentracie - odnotowano najwyższą od niemal 20 lat.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
rekordowe wyniki KGHM Polska Miedź S.A.
kghm.com

KGHM Polska Miedź S.A. opublikowała wstępne wyniki produkcyjne za czerwiec 2023 r. Po ich analizie nie ma żadnych wątpliwości – produkcja przez miedziowego giganta niemal we wszystkich parametrach kształtuje się na rekordowych poziomach.

Na potwierdzenie kilka danych:

- Produkcja górnicza miedzi w koncentracie wyniosła 202,3 tys. ton i była wyższa o blisko 2% w stosunku do wyniku za pierwsze półrocze 2022 roku (198,9 tys. ton).
- Produkcja miedzi elektrolitycznej jest na podobnym poziomie, jak w analogicznym okresie 2022 roku: 295,8 tys. ton (I półrocze 2023 r.) w stosunku do 296,3 tys. ton (I półrocze 2022 r.).
- Produkcja srebra metalicznego w pierwszym półroczu 2023 roku wyniosła 699,2 ton (+ 31 t w odniesieniu do pierwszego półrocza 2022 roku) i była najwyższa w porównywalnym okresie od 2018 roku.

"Najwyższa produkcja górnicza miedzi w koncentracie od 2018 roku i największa górnicza produkcja srebra od blisko dwudziestu lat, to efekt ciężkiej pracy załogi KGHM i skutecznego zarządzania. Wydobywamy więcej urobku dbając o jego najwyższą jakości. Tak budujemy siłę Polskiej Miedzi"

- podkreślił Marek Świder, wiceprezes zarządu ds. produkcji KGHM Polska Miedź S.A.

Największe jednak wrażenie robią wyniki dotyczące produkcji srebra w koncentracie, bo przez pierwsze 6 miesięcy tego roku wyniosła ona 677,4 tony – jest to najlepszy półroczny wynik KGHM Polska Miedź S.A. od niemal 20 lat, bo poprzedni rekord odnotowano w 2004 r.

Oczywiście takie wyniki, to powód do zadowolenia i satysfakcji zarządu miedziowego giganta.

„Rekordowy, najlepszy od 2004 roku wynik w półrocznej produkcji srebra w koncentracie - 677,4 ton. Najwyższa od pięciu lat półroczna produkcja miedzi - tak pracujemy na miano giganta, tak nasi pracownicy budują sukces KGHM. Najlepszy od 2018 roku wynik za półroczną produkcję to zasługa naszej załogi i skutecznego zarządzania. Mamy wizję i ambitne plany rozwoju, które konsekwentnie realizujemy. Po raz kolejny udowadniamy naszą silna pozycję wśród światowych liderów branży i budujemy sukces polskiej gospodarki”

- powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że KGHM Polska Miedź S.A. od wielu lat jest w czołówce światowych producentów miedzi, jak i srebra. Poza tym w rankingu World Silver Survey 2023 spółka utrzymała pierwsze miejsce w zestawieniu „największych kopalń srebra na świecie i drugie miejsce w kategorii „największych producentów srebra”. 

"Zajmuje ósme miejsce na liście największych światowych producentów miedzi, rozwijając działalność zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju i międzynarodowymi trendami. Zgodnie z założeniami budżetowymi w tym roku spółka planuje najwyższy w historii poziom nakładów inwestycyjnych i kapitałowych, przy zachowaniu stabilnej pozycji kapitałowej, finansowej i operacyjnej. Konsekwentnie realizuje plan dotyczący rozwoju, w tym Projekt Udostępniania Złoża, w ramach którego ostatnio uruchomiono najgłębsze w Polsce wyrobisko górnicze: szyb GG-1o głębokości 1348 m." - podkreślono.

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#KGHM #miedź #srebro #Tomasz Zdzikot

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Grzegorz Broński
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo