Liga Ochrony Przyrody partnerem KGHM w działaniach proekologicznych

Koncern KGHM Polska Miedź będzie współpracował z Ligą Ochrony Przyrody w działaniach na rzecz ochrony środowiska i budowania świadomości ekologicznej społeczeństwa. Wśród planowanych działań są wspólne projekty edukacyjne, nasadzenia drzew i zagospodarowywanie łąk kwietnych.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Foto: KGHM zadba o ekologię z Ligą Ochrony Przyrody
KGHM

Ekologia to jeden ze strategicznych obszarów KGHM. Spółka rozwija swój biznes w oparciu o innowacyjne, niskoemisyjne technologie zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Swoje cele i ambicje zawarła w Polityce Środowiskowej i Polityce Klimatycznej, w której zadeklarowała osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Miedziowy gigant systematycznie inwestuje w instalacje służące ochronie środowiska oraz modernizuje już istniejące. W tym roku uruchomiono m.in. Instalację Oczyszczania Gazów Poprocesowych w Hucie Miedzi Legnica, która praktycznie całkowicie doczyszcza gazy z rtęci i arsenu.

Dowodem na zrównoważoną produkcję jest m.in. ślad środowiskowy produktów KGHM – niższy od średniej globalnej, oraz miejsce w gronie 28 przedsiębiorstw z całego świata nagrodzonych znakiem Copper Mark – certyfikatu potwierdzającego wysokie wymagania w zakresie niezależnie weryfikowanych odpowiedzialnych praktyk produkcyjnych oraz pozytywnego wkładu w zrównoważony rozwój. 

KGHM aktywnie wspiera także proekologiczne inicjatywy niezwiązane bezpośrednio z działalnością biznesową. W ramach tych działań uruchomiono m.in. projekt Miedziowe Pszczoły, który promuje pszczelarstwo i zakłada budowę pasiek na terenach zielonych wokół oddziałów KGHM. Na kominie „Koniczynka” Huty Miedzi Głogów od lat gniazdują sokoły, zaobrączkowanych zostało już łącznie 45 piskląt. Dzięki nawiązaniu współpracy z Ligą Ochrony Przyrody z pewnością takich inicjatyw będzie jeszcze więcej.

– Nasza działalność jest ściśle związana z otoczeniem, dlatego nie bez powodu wśród strategicznych dla KGHM obszarów znajduje się ekologia. Od lat dbamy o to, aby wpływ naszej aktywności na środowisko był jak najmniejszy, a produkcja odbywała się z poszanowaniem zasad zrówno-ważonego rozwoju. Każdego roku wydajemy setki milionów złotych na inwestycje proekologiczne, wdrażając najlepsze światowe rozwiązania. Tylko w ubiegłym roku na takie projekty przeznaczyliśmy blisko ćwierć miliarda złotych. To duże wsparcie dla ochrony środowiska. Zależy nam także na budowaniu coraz większej świadomości ekologicznej. Dzięki podpisanemu porozumieniu z Ligą Ochrony Przyrody zyskujemy w tych ambitnych zamierzeniach uznanego partnera

– powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź SA.

KGHM Polska Miedź i Liga Ochrony Przyrody zobowiązały się do wspólnych działań z zakresu szeroko rozumianej polityki ochrony środowiska oraz edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Miedziowy gigant i Liga Ochrony Przyrody będą mogły wspólnie zorganizować m.in. spotkania i warsztaty dla szkół, akcje nasadzeń drzew lub zagospodarowanie łąk kwietnych.

– Coraz więcej ludzi zwraca uwagę na przyrodę i środowisko, w którym żyjemy. Jednocześnie nie wszyscy mogą liczyć na rzetelną wiedzę i edukację w tym obszarze. Widzimy potrzebę wspólnego działania na rzecz propagowania postaw proekologicznych, upowszechniania wiedzy na temat ochrony środowiska oraz zaangażowania w inicjatywy na rzecz dbałości o stan przyrody. KGHM to narodowy champion, lider polskiej gospodarki, a taki partner to szansa skutecznych działań

– podkreślił Paweł Sałek, prezes Zarządu Głównego Ligi Ochrony Przyrody.

 Źródło: GPC

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
kc
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo