Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

100 zgłoszeń do konkursu dla startupów w ramach Europejskiego Forum Przyszłości

Do InSilesia – Investment SFR Competition wpłynęło aż 100 zgłoszeń. Konkurs dla startupów jest wspólną inicjatywą Śląskiego Funduszu Rozwoju i słynnego akceleratora z Doliny Krzemowej – Plug and Play. Finał rywalizacji odbędzie się 7 października na Stadionie Śląskim – w drugim dniu Europejskiego Forum Przyszłości. W puli nagród czeka aż 150 tys. zł.

fot. www.efp-silesia.pl

Spośród zgłoszonych startupów, organizator oraz partner konkursu wybiorą 20, które razem z przedstawicielami Plug and Play będą pracować nad wystąpieniami podczas finałowej "pitching session", która odbędzie się 7 października podczas Europejskiego Forum Przyszłości na Stadionie Śląskim. W trakcie finału uczestnicy zaprezentują swoje rozwiązania przed jurorami i publicznością. Jury złożone z przedstawicieli Plug and Play oraz Śląskiego Funduszu Rozwoju, wybierze spośród finalistów zwycięzcę i dwóch laureatów, którym wręczy kolejno 100 tys., 30 tys. i 20 tys. zł.

Na celowniku organizatorów konkursu dla startupów towarzyszącemu Europejskiemu Forum Przyszłości są innowacyjne produkty, usługi i procesy, które znajdą zastosowanie w regionach wdrażających procesy transformacji gospodarczej oraz w regionach postindustrialnych. 

Konkurs ma charakter międzynarodowy: jego celem jest transfer technologii na Śląsk i internacjonalizacja śląskich technologii na świecie. Samo uczestnictwo w rywalizacji stwarza startupom możliwość rozwoju, skalowania biznesu oraz budowania rozpoznawalności marki na arenie międzynarodowej. No i oczywiście szanse na wdrożenie własnych koncepcji poprzez aktywny networkig z inwestorami obecnymi na Stadionie Śląskim podczas Europejskiego Forum Przyszłości

– mówi Benjamin Kloss, dyrektor Plug and Play Austria.

Wiedeński oddział akceleratora jest najbliżej Polski, natomiast pozostałe, oprócz matecznika w Dolinie Krzemowej znajdują się w m.in. Tokio, Szanghaju, Paryżu, São Paulo i Johannesburgu. Plug and Play to jeden z pierwszych inwestorów, który uwierzył w PayPala, Dropboxa, N26 czy BigID.

Województwo Śląskie jest w fazie dynamicznych przemian. Wyznaczamy odważną perspektywę dla rozwoju branż wysokich technologii i innowacyjnych podmiotów. Ambicją władz województwa jest realizowanie odpowiedzialnej transformacji  gospodarczej m.in. poprzez wspieranie rozwoju inteligentnych specjalizacji: zielonej gospodarki, medycyny, przemysłów  wschodzących. Stwarzamy przestrzeń dla startupów. Liczę na to, że podczas Europejskiego Forum Przyszłości zobaczymy ambitne i śmiałe propozycje biznesowe

-  mówi Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.

 Źródło: niezalezna.pl, materiał partnera

 

#startup #Plug and Play #startupy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mt
Wczytuję ocenę...
Wideo