Ponad 1 mld zł na dodatek osłonowy

Osoby uprawnione do otrzymania dodatku osłonowego w ramach Tarczy Antyinflacyjnej złożyły już wnioski na ponad 1 mld zł. Na ten cel zarezerwowano kwotę ponad 4 mld zł.

pixabay.com/frycyk01

Pomoc ma objąć blisko 7 mln gospodarstw domowych, co stanowi prawie połowę wszystkich gospodarstw w naszym kraju. Wnioski o dodatek osłonowy można było składać w pierwszym terminie do 31 stycznia br. – wówczas ich wypłata jest realizowana w dwóch ratach do 31 marca i do 2 grudnia. Dodatek osłonowy dostępny w ramach rządowej Tarczy Antyinflacyjnej służy złagodzeniu niekorzystnego wpływu rosnących cen energii, gazu i żywności na budżety domowe.

– Szukaliśmy rozwiązań, by zahamować inflację, jednocześnie nie hamując wzrostu gospodarczego. W szybkim tempie udało nam się przygotować przepisy, dzięki którym wiele polskich gospodarstw domowych otrzyma wsparcie w ramach dodatku osłonowego

– zaznacza szefowa resortu klimatu i środowiska Anna Moskwa.

– Po kilku miesiącach funkcjonowania dodatku osłonowego widzimy, że cieszy się on dużą popularnością. Polskie rodziny z zainteresowaniem podeszły do tego instrumentu finansowego, o czym świadczą wnioski złożone na kwotę ponad 1 mld zł – zwróciła uwagę minister.

Dodatek osłonowy przysługuje gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. Ci, którzy nie złożyli wniosku w pierwszym terminie, nadal mogą to zrobić. Wówczas należy złożyć wniosek do 31 października br. W tym przypadku wypłata całego dodatku zostanie zrealizowana do 2 grudnia br.

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Polski Ład (Zakładka)

Mariusz Andrzej Urbanke
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo