Celem - uspokojenie huśtawki cenowej dla rolników. Premier o manipulacjach Rosji

"Pandemia COVID-19 rozhuśtała ceny, warunki cenowe i warunki produktowe dla rolników. Uspokojenie tej huśtawki cenowej, to jest dla nas zadanie fundamentalne, dlatego wdrożyliśmy najbardziej radykalną tarczę antyinflacyjną w Europie" - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas VIII Kongresu Rolnictwa RP.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Premier Mateusz Morawiecki
Krystian Maj/KPRM https://twitter.com/PremierRP

"Zima, w którą się spotykamy, to czas spokoju, jeśli chodzi o prace polowe, ale ta zima w szczególności, to jest też czas dużego niepokoju, jeśli chodzi o (to) co będzie. Jak będą wyglądały relacje w polskim rolnictwie po pandemii COVID-19" - mówił szef rządu podczas swojego wystąpienia.

Zwrócił uwagę, że pandemia rozhuśtała ceny, warunki cenowe i warunki produktowe dla rolników.

W tym kontekście wskazał na wysokie ceny nośników energii, w szczególności gazu. "Tu manipulacje cenowe ze strony Rosji są czymś oczywistym" - mówił premier.

Uspokojenie tej huśtawki cenowej, to jest dla nas zadanie fundamentalne. Dlatego wdrożyliśmy tarczę antyinflacyjną; najbardziej radykalną tarczę antyinflacyjną w Europie

 - podkreślił Morawiecki.

Afrykański Pomór Świń

W trakcie VIII Kongresu Rolnictwa RP premier zwrócił uwagę, że ASF to "fundamentalny temat, który trapi polskie rolnictwo". "Dlatego nie tylko staramy się skupować mięso, strefy czerwone, wszystkie problemy powoli przynajmniej częściowo łagodzić, płacić odszkodowania. Dlatego cały program, który został wdrożony przez pana premiera Kowalczyka (...), bo ta sprawa leży nam szczególnie na sercu" - powiedział.

Jak dodał, rząd chce, żeby Polska "była jednym z krajów, który zwalcza ASF".

Dlatego wspieram tę ustawę, która została zaproponowana m.in. przez państwa środowisko, przez pana przewodniczącego i apeluję do wszystkich partii w parlamencie, aby przyłączyły się do tej ustawy. Dzięki temu będziemy szybciej w stanie zwalczyć ASF, bo wiemy doskonale, że odstrzał dzików jest jednym z warunków koniecznych, aby tak się stało

- stwierdził Morawiecki.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

 

#rolnictwo #Mateusz Morawiecki

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo