Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

3 Najlepszych Brokerów Online dla Polskich Inwestorów

Rynek brokerów online jest w Polsce całkiem konkurencyjny i oferuje lokalnym inwestorom duże możliwości.

Foto: Inwestycje dla każdego
mat. - pras.

Bez względu na to, czy jesteś początkującym inwestorem i nie chcesz przeznaczać dużej gotówki na start, czy masz już doświadczenie w handlu papierami wartościowymi, nie zabraknie dla ciebie ofert. Na liście Komisji Nadzoru Finansowego znajdują się już dziesiątki podmiotów mających zezwolenie na prowadzenie działalności brokerskiej w kraju, a do tego dochodzą też brokerzy zagraniczni z licencjami europejskimi, również prowadzący działalność w Polsce. 

Wcale nie oznacza to jednak, że każdy z tych brokerów jest sobie równy. Różnią się nie tylko ofertą inwestycyjną (zakres oferowanych spółek, funduszy inwestycyjnych, kryptowalut, kontraktów na towary), prowizjami, licencją, interfejsem użytkownika i dostępnością, czy bezpieczeństwem finansowym. 

W tym artykule przyjrzymy się trzem czołowym brokerom działającym w Polsce: Freedom24, eToro oraz XTB. Opowiemy tutaj jaką mają ofertę, dlaczego warto skorzystać z ich usług, a także przedstawimy ich mocne i słabe strony.

Freedom24: Bogaty Wybór Instrumentów i Wysokie Oprocentowanie Depozytów

Nasz przegląd rozpoczniemy od Freedom24, oferującego prosty dostęp do inwestycji w tysiące instrumentów, takich jak spółki z giełdy w Nowym Jorku, z rynków europejskich i azjatyckich, oraz fundusze ETF. Mamy tutaj do wyboru ponad 40 000 spółek akcyjnych z tych rynków, co sprawia że Freedom24, zgodnie ze swoją nazwą, rzeczywiście oferuje swobodę inwestycyjną. Tak bogaty wybór instrumentów pozwoli opracować strategię zgodną dokładnie ze swoim planem. 
Pozwoli ci to na inwestowanie zarówno w największe spółki technologiczne, takie jak Tesla, Nvidia, czy Microsoft, czy w indeksowe fundusze inwestycyjne. Jednocześnie portfolio możesz wzbogacić nawet o tak zwane penny stocks, czyli akcje o niskiej kapitalizacji oraz bardzo wysokiej zmienności, zapewniające wysokie potencjalne wzrosty, ale jednocześnie wyższe ryzyko dużych spadków.

Freedom24 oferuje fantastyczny wybór instrumentów do inwestowaniaFREEDOM24 / FREEDOM24


Oczywiście tak duży wybór instrumentów może utrudniać podejmowanie decyzji. Rozbudowany system rekomendacji i pomysłów inwestycyjnych, przygotowywanych przez ekspertów tego brokera przydaje się więc zarówno początkującym, jak i bardziej doświadczonym klientom.

Ten makler giełdowy online wyróżnia się także pod względem bardzo wysokiego oprocentowania depozytów. Nawet jeżeli nie inwestujesz, ale trzymasz pieniądze na koncie we Freedom24, twoje środki rosną aż o 5,31% rocznie dla lokaty w dolarach, albo 3,88% rocznie dla oszczędności w euro. To znacznie więcej niż oferują brokerzy, a kwota ta jest nawet większa niż oprocentowanie kont oszczędnościowych w polskich bankach.

Pod względem bezpieczeństwa finansowego, dla polskich inwestorów Freedom24 prezentuje się również najlepiej spośród wymienionych tu trzech brokerów. Firma posiada biuro w Warszawie i licencję zgodną z regulacjami w krajach Unii Europejskiej, wydaną przez CySec, a także przez amerykański SEC. Spółka będąca właścicielem Freedom24 jest ponadto notowana na Nasdaq, a S&P Global przyznało jej wysoki rating B/B, podkreślający bezpieczeństwo finansowe i stabilność działalności. Łącznie, Freedom24 ma 126 biur w 18 krajach.

Mocne strony Freedom24: 

 • Jeden z największych wyborów instrumentów finansowych, dostępnych dla inwestorów z Polski,
 • Bardzo wysokie oprocentowanie depozytów, wynoszące do 5.31% dla środków w dolarach,
 • Prosty i przejrzysty interfejs, z aplikacją na urządzenia mobilne,
 • Rekomendacje i pomysły inwestycyjne dostępne dla każdego klienta,
 • Duże bezpieczeństwo i wiarygodność dzięki licencjonm i ugruntowanej pozycji na rynku.

Słabe strony Freedom24: 

 • Brak bezpośredniego dostępu do kryptowalut o niskiej kapitalizacji,

eToro: Inwestowanie społecznościowe dla każdego

eToro zyskało popularność wśród inwestorów online dzięki funkcjom inwestowania społecznościowego, czyli kopiowania najbardziej popularnych inwestycji. Ten broker reklamuje się jako „Przyjazna Platforma dla Poważnych Inwestorów” i rzeczywiście oferuje nieskomplikowany interfejs pozwalający kupować akcje, fundusze ETF, kontrakty na towary czy kryptowaluty za pomocą strony internetowej lub aplikacji.

eToro ma w ofercie dobry wybór instrumentów, choć mniejszy niż Freedom24. I tak na przykład możemy wybierać z 1700 spółek  z giełdy w Nowym Jorku, czy 160 spółek z giełdy we Frankfurcie. Dodatkowo, oferta jest jeszcze uzupełniona o wspomniane wcześniej inne instrumenty. Łącznie instrumentów jest tu ponad 5000.

eToro oferuje prosty interfejs handlowy, pozwalający kupować i sprzedawać akcje oraz inne instrumentyŹródło: eToro / Źródło: eToro


eToro stawia przede wszystkim na prostotę użytkowania, co pozwoliło temu brokerowi zdobyć 30 milionów klientów na całym świecie. Unikatową funkcją eToro jest „kopiowanie społecznościowe”, pozwalające automatycznie kopiować inwestycje wybranych klientów i kontaktować się z nimi w globalnym feedzie. eToro funkcjonuje więc jako rodzaj brokerskiego portalu społecznościowego. 

Podobnie jak Freedom24, eToro posiada licencję CySec. Nie oferuje jednak tak dobrych warunków depozytowych i odsetki wynoszą do 2%. Opłaty i prowizje od handlu są tu także wyższe. 

Mocne strony eToro: 

 • Prosty interfejs brokerski, idealny dla początkujących,
 • Możliwość inwestowania w kryptowaluty, także z dedykowanym portfelem kryptowalutowym,
 • Kopiowanie inwestorów może być użyteczne dla klientów którzy chcą zdać się na innych.

Słabe strony eToro: 

 • Mniejszy wybór instrumentów niż u innych brokerów,
 • Wyższe prowizje i opłaty,
 • Niskie oprocentowanie depozytów.

XTB: Polski broker online z wieloletnim doświadczeniem

W naszym zestawieniu warto wspomnieć o XTB, będącym polskim brokerem online. Notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie XTB prowadzi działalność brokerską od 2005 roku i posiada biura między innymi w Niemczech, Hiszpanii, Rumunii, Słowacji, Francji, Portugalii, we Włoszech i na Węgrzech. XTB może pochwalić się ponad milionem klientów.

Spółka oferuje dostęp do inwestycji online w ponad 3600 spółek akcyjnych, 2300 instrumentów CFD na surowce, indeksy czy waluty, a także ponad 40 kryptowalut.

W XTB otrzymamy również odsetki za pieniądze przechowywane na koncie. Ich wysokość nie jest jednak imponująca. Po okresie promocyjnym, klient tego brokera może liczyć na 2% rocznie dla środków w złotych i euro oraz 2,5% dla środków w dolarach. 

Rejestracja w Warszawie z zezwoleniem Komisji Nadzoru Finansowego gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. 

Mocne strony XTB: 

 • Rejestracja w Polsce z krajową licencją,
 • Nieskomplikowana obsługa z interfejsem na stronie internetowej,
 • Proste procedury otwarcia konta w kwadrans,

Słabe strony XTB: 

 • Niskie oprocentowanie depozytów,
 • Ograniczony wybór instrumentów w porównaniu z innymi brokerami,
 • Brak funkcji handlu społecznościowego.

Warto starannie wybrać brokera, który umożliwi ci wygodny handel online na twoich warunkach oraz bogate możliwości inwestycyjne. Przekonaj się, że inwestowanie nie musi być trudne i wybierz firmę, która najlepiej odpowiada twoim oczekiwaniom.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

artykuł sponsorowany
Wczytuję ocenę...
Wideo