Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Orlen rezerwuje 100 proc. mocy na FSRU. Obajtek: „Bezpieczeństwo energetyczne Polski to nasz priorytet”

Orlen zarezerwował całość mocy regazyfikacyjnych pływającego terminala FSRU, którego budowę w Gdańsku planuje Gaz-System. Obie spółki podpisały dziś odpowiednią umowę. "Bezpieczeństwo paliwowo-energetyczne Polski było i jest dla nas priorytetem" - zadeklarował prezes Orlenu Daniel Obajtek, odnosząc się do zawartej przez koncern umowy na rezerwację 100 proc. udostępnionych zdolności regazyfikacyjnych planowanego pływającego terminala LNG.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek
Filip Błażejowski

Umowa to efekt przeprowadzonego przez Gaz-System drugiego etapu procedury Open Season, w którym potencjalni klienci składają wiążące deklaracje wykorzystania mocy regazyfikacyjnych.

Orlen poinformował, że zarezerwował 100 proc. udostępnionych przez Gaz-System mocy, czyli 6,1 mld m sześc. rocznie.

"To dla nas priorytet"

"Bezpieczeństwo paliwowo-energetyczne Polski było i jest dla nas priorytetem" - oświadczył w piątek prezes Orlenu. Jak podkreślił, to właśnie potrzeba wzmocnienia tego bezpieczeństwa była jednym z powodów budowy "silnego koncernu multienergetycznego".

"Dzięki połączeniu z Lotosem, PGNiG i Energą mamy potencjał, aby angażować się w kolejne projekty istotne z punktu widzenia niezależności energetycznej kraju i regionu. Takim projektem jest pływający terminal LNG, który powstanie w Zatoce Gdańskiej i w którym Orlen zarezerwował całą moc regazyfikacyjną"

– podkreślił Obajtek, cytowany w komunikacie koncernu.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#PKN Orlen #Daniel Obajtek #Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo