Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów z nagrodą Państwowej Inspekcji Pracy

Kopalnia Bełchatów należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE zajęła drugie miejsce w XXX edycji konkursu „Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy w kategorii zakładów zatrudniających powyżej 250 osób. Nagrodę z rąk PIP odebrał również Marian Kowalski, Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy KWB Bełchatów, który w konkursie został wybrany Najaktywniejszym Społecznym Inspektorem Pracy w województwie łódzkim.

Foto: Wyróżnienie PIP
PGE - Departament Komunikacji PGE GiEK

Konkurs Państwowej Inspekcji Pracy buduje pozytywny wizerunek pracodawcy, dbającego o systematyczną poprawę stanu BHP. Pracodawca oceniany jest przede wszystkim poprzez pryzmat przestrzegania przepisów dotyczących prawa pracy. 

Celem konkursu organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy jest promowanie tych pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników oraz przestrzeganie przepisów prawa pracy. Jesteśmy dumni, że KWB Bełchatów znalazła się w gronie krajowych przedsiębiorstw, które robią to najlepiej. Jako pracodawca staramy się zawsze wspierać pracowników w podnoszeniu poziomu świadomości i zaangażowania oraz promujemy innowacje w zakresie w bezpieczeństwa pracy w zakładzie

– podkreśla Krzysztof Rośniak, dyrektor Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. 

Jednym z najważniejszych aspektów w kontekście oceny stanu bezpieczeństwa pracy w przedsiębiorstwie jest maksymalne ograniczenie ilości zaistniałych wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Elementami, które pozwoliły KWB Bełchatów na zdobycie II nagrody, są również popularyzacja wiedzy o ochronie pracy, działania na rzecz rozwoju kultury bezpieczeństwa pracy, ekonomiczne aspekty bezpieczeństwa pracy w zakładzie, a także ponoszone na ten cel nakłady inwestycyjne. Bełchatowska Kopalnia kładzie nacisk również na stałe zarządzanie i monitorowanie ryzyka zawodowego w zakładzie pracy. 

Oprócz nagrody dla KWB Bełchatów, komisja konkursowa przyznała wyróżnienie Zakładowemu Społecznemu Inspektorowi Pracy w Kopalni Bełchatów, Marianowi Kowalskiemu, który w wojewódzkim etapie konkursu zajął I miejsce na całe województwo łódzkie. 

– Mojej działalności podporządkowana jest idea kształtowania wśród współpracowników postaw wrażliwych na identyfikację zagrożeń występujących w środowisku pracy. Dzięki tej wrażliwości możliwa jest ich eliminacja, a także kształtowanie bezpiecznego i przyjaznego środowiska pracy. Jako Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy nauczyłem się, że usunięcie tych zagrożeń jest możliwe tylko wtedy, gdy doskonale zna się zakład pracy i ludzi, którzy go tworzą. Z tego względu rozwój kompetencji społecznych inspektorów pracy, a także pracodawców i pracowników służby bhp oraz innych osób, którzy są zainteresowani technicznym bezpieczeństwem pracy, jest najlepszą gwarancją podniesienia poziomu kultury bezpieczeństwa pracy w naszym zakładzie

– podkreśla Marian Kowalski, ZSIP KWB Bełchatów. 

 Źródło: Departament Komunikacji PGE GiEK

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
materiał partnera
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo