Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Polscy hokeiści przegrali z Niemcami 2:4 w swoim szóstym meczu mistrzostw świata Elity • • • Iga Świątek wygrała z Białorusinką Aryną Sabalenką 6:2, 6:3 w finale tenisowego turnieju WTA w Rzymie • • •

W jakim kierunku zmierza transformacja energetyczna Europy? Debata Forum Nagrody Prometejskiej

Region Trójmorza w obliczu wyzwań związanych z bezpieczeństwem energetycznym - to temat kolejnej debaty w ramach Forum Nagrody Prometejskiej. Tę rozmowę poprowadził redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. Jego gośćmi byli: Tomasz Rogala – prezes zarządu Polskiej Grupy Górniczej, Marek Wesoły - sekretarz stanu w ministerstwie aktywów państwowych, dr Artur Bartoszewicz z Instytutu Rozwoju Gospodarczego, wykładowca w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, oraz europoseł Grzegorz Tobiszowski

Forum Nagrody Prometejskiej
niezalezna.pl,

W ramach Forum Nagrody Prometejskiej odbył się szereg debat, a ostatnia z nich - prowadzona przez Tomasza Sakiewicza, dotyczyła bezpieczeństwa energetycznego w regionie Trójmorza.

Redaktor Sakiewicz rozpoczynając debatę nawiązał do cen węgla, które tuż przed zimą były bardzo wysokie, a teraz - drastycznie spadły. Z kolei Tomasz Rogala, prezes zarządu PGG zwrócił uwagę, że w 2016 roku planowano zlikwidowanie połowy polskich kopalń, a w 2022 roku polski węgiel był najbardziej pożądanym surowcem w naszym kraju.

Minister Wesoły zwrócił uwagę, że polityka Unii Europejskiej w sprawie energetyki opiera się na złych założeniach. "Cały czas apelujemy do polityków europejskich, w sprawie transformacji energetycznej całej Europy, bo ona zubaża kontynent europejski, stawia go w pozycji mało konkurencyjnej gospodarki, w porównaniu z innymi kontynentami" - dodał.

Europoseł Grzegorz Tobiszowski mówił z kolei o tym, w jakim kierunku zmierza europejska transformacja energetyczna. "Jedno, co jest stałe w Europie, to nieprzewidywalność i zmienność" - zauważył polityk.

Pełna transmisja z debaty Forum Nagrody Prometejskiej na portalu Niezależna.pl. w najbliższy piątek. Serdecznie zapraszamy.

Polska Grupa Górnicza
logoPGG / PGG

 

 Źródło: niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo