Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Centralne obchody Barbórki w spółce PGE GiEK

Pracownicy Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów i Turów, Oddziałów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, obchodzili 1 grudnia w Bełchatowie centralne uroczystości związane z tradycyjną, górniczą Barbórką. Nie zabrakło porannej pobudki orkiestry górniczej bełchatowskiej kopalni, mszy św. w intencji górników i ich rodzin oraz górniczego przemarszu ulicami miasta. W południe pracownicy i zaproszeni goście spotkali się na okolicznościowej akademii, która była okazją do podsumowania kończącego się roku oraz do odznaczenia zasłużonych górników. Oprócz listów gratulacyjnych i życzeń, wielu górników odebrało branżowe i resortowe odznaczenia.

Barbórka 2023
PGE - Biuro Prasowe Grupy PGE

Górnictwo węgla brunatnego zapewnia stabilne dostawy energii elektrycznej dla polskich rodzin

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej w przesłanym liście, który odczytał Damian Bronner, przewodniczący rady nadzorczej PGE GiEK, przekazał górnikom wyrazy szacunku za podejmowanie wyzwań, jakie stawia branża energetyczna i górnicza. Zwrócił uwagę, że Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów jest największym i najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. 

– Ma ona ogromne znaczenie dla polskiej gospodarki, przyczyniając się nie tylko do rozwoju regionu i lokalnej społeczności, ale i zwiększania potencjału energetycznego Polski. Jest to szczególnie istotne właśnie teraz, w obliczu aktualnej sytuacji geopolitycznej na świecie, w której znajduje się również Polska. W ogromnej mierze to dzięki Państwa codziennej pracy możliwe są niezakłócone dostawy niezbędnej ilości paliwa dla pobliskiej Elektrowni Bełchatów, odpowiedzialnej za ok. 20 proc. krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną

– podkreślił Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Wyzwania dla branży górniczej

Zbigniew Kasztelewicz, p.o. prezesa zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, zwrócił uwagę, że kolejna Barbórka obchodzona jest w klimacie poważnych wyzwań dla górnictwa, które jest filarem sektora energetycznego polskiej gospodarki.

– Górnicze święto jest okazją, by podkreślić, jak ważna jest rola pracowników kopalń nie tylko dla rozwoju naszej Spółki, ale i dla suwerenności naszego kraju. Stabilna pozycja PGE GiEK w polskiej gospodarce wynika bezpośrednio z rzetelnego wykonywania obowiązków pracowników naszych Oddziałów. Chciałbym szczególnie docenić Wasz wkład, drodzy górnicy Turowa i Bełchatowa, w codzienną pracę, która przekłada się na ciągły rozwój i ugruntowaną pozycję na gospodarczej mapie Polski. Na słowa uznania zasługuje zdolność, z jaką potraficie łączyć przeszłość z nowoczesnością, wykorzystując swoje umiejętności, doświadczenie i najnowsze rozwiązania technologiczne

– zaznaczył Zbigniew Kasztelewicz p.o. prezesa zarządu PGE GiEK.

Podczas gali wręczono m.in. odznaczenia resortowe i zakładowe zasłużonym górnikom. Za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz przedsiębiorstwa pracownicy odebrali Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W uznaniu zasług dla rozwoju górnictwa Minister Aktywów Państwowych nadał odznakę honorową Zasłużony dla Górnictwa RP, stopnie Generalnego Dyrektora Górniczego i Dyrektora Górniczego. Przyznano także odznaczenia dla osób, które w sposób szczególny zasłużyły się dla spółki PGE GiEK oraz Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów.

Podczas uroczystości zgromadzeni oddali hołd górnikom, którzy stracili życie w wyniku tragicznego wypadku w ZG Sobieski w Jaworznie. 
 

 Źródło: Departament Komunikacji PGE GiEK

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
materiał partnera
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo