Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

W przyszłym roku nasza gospodarka mocno się odbije. Wiceminister Soboń ujawnia szczegóły w Telewizji Republika

W 2022 rok weszliśmy razem z wojną. To był trudny rok, inflacja, covid, wydatki zbrojeniowe. Trzeba jednak przyznać, że przewidywania, co do deficytu budżetowego były faktycznie większe – mówił wiceminister finansów Artur Soboń na antenie Telewizji Republika. Jednocześnie zapowiedział, że w najbliższym czasie można oczekiwać mocnego odbicia polskiej gospodarki.

na zdjęciu wiceminister finansów Artur Soboń
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
To był trudny rok. Weszliśmy z dużym wzrostem gospodarki, rozpędziliśmy gospodarkę po Covidzie. Warto zaznaczyć, że nasza gospodarka ma dobre fundamenty, dlatego te szoki zewnętrzne różnych zawirowań mają nie tylko charakter zewnętrzny, ale mają też krótkotrwały charakter.

– mówił o ubiegłym - 2022 roku Artur Soboń.

Premier Morawiecki szczegółowo omawiał kwestie dotyczące polskiego budżetu w trakcie konferencji „Stabilne finanse publiczne w niestabilnych czasach”.

Nasz deficyt budżetowy miał wynieść około 30 miliardów złotych. Takie były nasze ostatnie założenia. Mogę dziś powiedzieć, że deficyt budżetowy za 2022 rok to 12,4 mld zł. Znacząco lepszy niż przewidywali chyba wszyscy ekonomiści. Deficyt sektora finansów publicznych, który jeszcze nie jest do końca policzony przez KE i analityków, to będzie około 3% PKB.

– poinformował podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Wiceminister odniósł się także do głównych wątków poruszonych podczas konferencji „Stabilne finanse publiczne w niestabilnych czasach”.

W 2022 rok weszliśmy razem z wojną. To był trudny rok, inflacja, covid, wydatki zbrojeniowe. Trzeba jednak przyznać, że przewidywania, co do deficytu budżetowego były faktycznie większe.

– mówił Artur Soboń w porannym paśmie Telewizji Republika.

Ponadto wiceminister finansów podkreślił rolę zagranicznych inwestycji w Polsce i zwrócił uwagę, że nie brakuje ich w naszym kraju, co stanowi ewenement w skali całej Europy.

Warto zaznaczyć, że do Polski wciąż napływają inwestycje zagraniczne. Ich z roku na rok jest coraz więcej. To jest fenomenalne, bo tak naprawdę w Europie jest prawdziwy kryzys - z uwagi na pandemię covid.

– mówił wiceminister.

Jednocześnie Artur Soboń zapowiedział, że biorąc pod uwagę aktualne wskaźniki i prognozy „przyszły rok 2024 będzie znowu rokiem odbicia się gospodarki. Wszystko wróci na ścieżkę wzrostu, a nie spadku”.

Cała rozmowa poniżej:

 Źródło: Niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Telewizja Republika #Artur Soboń #budżet państwa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wideo