Dopłacimy do konta

Pierwszy bank w Polsce wprowadzi ujemne oprocentowanie depozytu klientów indywidualnych - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na nieoficjalne informacje.

gosiak1980

Z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że "czołowy polski bank szykuje się do wprowadzenia ujemnej stawki depozytów lub prowizji dla klientów indywidualnych".

"To by oznaczało, że już nie tylko oszczędności firm, ale teraz także przeciętnego klienta indywidualnego, będą obciążone nową daniną. W 2020 r. polskie banki po raz pierwszy wprowadziły regularne, miesięczne ujemne oprocentowanie lub prowizje od dużych złotowych depozytów przedsiębiorstw spoza branży finansowej"

- czytamy.

Według dziennika "decyzja o obciążeniu oszczędności przez jednego z liderów sektora spowodowałaby, że podobny ruch wykonałyby kolejne banki". "Branża może zdecydować się na takie niekonwencjonalne działanie w reakcji na tąpnięcie rentowności z powodu pandemii" - podaje gazeta.

Jak zaznacza "Rz", polskie banki w oficjalnych komentarzach bardzo ostrożnie wypowiadają się w tej sprawie. "Twierdzą, że dopóki nominalne stopy procentowe u nas nie spadną poniżej zera, nie będą wprowadzać ujemnego oprocentowania dla klientów indywidualnych. W nieoficjalnych komentarzach przyznają, że muszą rozważać takie ruchy już teraz, bo konieczna jest obrona rentowności" - wskazuje.

 Źródło: Rzeczpospolita, niezalezna.pl

 

albicla.com@GrzegorzWierzchołowski
Wczytuję ocenę...
Komentarze (26)
Anonim 09.03.2021 21:35
Nie, to nie. Łaski bez.
Anonim 09.03.2021 19:49
A co to jest za bank? Pytam, żeby za wczasu przenieść konto.
Anonim 09.03.2021 15:49
Mam słoik i kawałek działki. Mam gdzieś ich pomysły. Grosza na mnie nie zarobią.
am_63 09.03.2021 14:18
  • Komentarze: 1559
A kto u licha zajmie się budżetem zwykłego obywatela którego to co chwila nachodzą "tąpnięcia" z powodu COVID. Dziś zapłaciłem 10 groszy więcej za litr paliwa na Orlenie niż w zeszłym tygodniu a p. Obajtek w TV przekonuje że jego firma "stabilizuje" ceny.
lucyfer 09.03.2021 11:40
Tymczasem wymuszają istnienie konta aby wypłacać emerytury bezgotówkowo, firmy również wypłaty wykonują na konto bankowe, więc pojawiają się ujemne pieniądze ??? Bank Centralny UE proponuje bezpłatne konto dla wszystkich, po co wiec banki obecnie istniejące, chyba do obsługi szarej strefy ??
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo