Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Deutsche Bank wycofuje się z Rosji

Największy niemiecki bank ogłosił w piątek, że wycofuje się z Rosji. "Z całą stanowczością potępiamy rosyjską inwazję na Ukrainę i wspieramy rząd niemiecki oraz jego sojuszników w obronie naszej demokracji i wolności" - napisał w oświadczeniu Deutsche Bank.

flickr

Decyzja ta została podjęta po tym, jak prezes Deutsche Bank Christian Sewing poinformował we wcześniejszym wpisie na blogu w czwartek, że całkowite wycofanie się z Rosji byłoby "sprzeczne z naszymi wartościami", za co został skrytykowany w mediach przez inwestorów i polityków, zarzucających bankowi związki z Rosją.

Reagując na krytykę Deutsche Bank poinformował w wydanym w piątek wieczorem oświadczeniu: „Jesteśmy w trakcie ograniczania naszych pozostałych działań zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi”/.../"Jednocześnie pomagamy naszym zagranicznym klientom spoza Rosji ograniczać ich działalność w tym kraju. Nie rozpoczynamy już nowych interesów w Rosji". Bank przypomniał też , że „znacznie zmniejszył swoje zaangażowanie i obecność w Rosji od 2014 roku”.

Bank oszacował swoje obecne zaangażowanie kredytowe w Rosji brutto na 1,4 mld euro, czyli około 0,3% całego portfela kredytowego, przy zaangażowaniu netto w wysokości 600 mln euro.

Niemiecka grupa posiada również duże centrum technologiczne w Rosji, zatrudniające 1500 specjalistów IT do obsługi swojego banku inwestycyjnego. „Ryzyko operacyjne” wynikające z zamknięcia tego centrum jest „dobrze zabezpieczone” i „nie przedstawia znaczącego ryzyka” dla funkcjonowania operacji globalnych, wskazał w tym tygodniu Deutsche Bank.

Amerykańskie banki Goldman Sachs i JPMorgan Chase ogłosiły w czwartek, że są w trakcie zakończenia swojej działalności w Rosji, dołączając do długiej listy międzynarodowych korporacji dystansujących się od Rosji objętej surowymi międzynarodowymi sankcjami.

 Źródło: PAP, Niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo