Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Polska na wysokim miejscu w rankingu cyberbezpieczeństwa! Szczególne uznanie za odpieranie ataków Rosjan

Skuteczność odpierania przez Polskę cybernetycznych ataków Rosjan została doceniona w rankingu Cyber Deffence Index 22/23. Dzięki rozwojowi Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni nasz kraj znalazł się na 6. miejscu światowego zestawienia. "To pokazuje, że rośniemy w siłę, a nasze działania międzynarodowe są docenianie" - skomentował sukces Polski wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Twitter/CyberWojska

O pozycji Polski w tym rankingu Błaszczak poinformował na Twitterze.

Ranking Cyber Defence Index 22/23 ocenia postępy w cyfryzacji i budowie cyberbezpieczeństwa 20 największych gospodarek świata.

"Biorąc pod uwagę ogólną liczbę przyznanych punktów Polska znalazła się na 6 pozycji, tuż za Australią, Królestwem Niderlandów, Południową Koreą, USA i Kanadą. Docenione zostały m.in. działania Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni zmierzające do budowy i wzmocnienia regionalnej współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa"

- podkreślono na stronie Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Czołówka rankingu

Jak dodano, "pierwsze miejsce Australii odzwierciedla wysiłek, jaki kraj włożył w budowę ogólnodostępnej bezpiecznej infrastruktury". "Znajdujące się na drugim miejscu Królestwo Niderlandów to europejskie centrum cyberbezpieczeństwa. Haga określana jest mianem hubu bezpieczeństwa cyfrowego, w którym znajdują się m.in. kwatery główne instytucji odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo NATO i Europolu" - wskazano.

Uznanie za skuteczność

"W przypadku znajdującej się na trzecim miejscu Korei Południowej i szóstym miejscu Polski, niebagatelną rolę w liczbie przyznanych w rankingu punktów odegrała geopolityka. Oba kraje zostały docenione za skuteczne odpieranie ataków pochodzących z krajów sąsiadujących - Korei Północnej i Rosji"

- podkreślono.

Przekazano, że "Polska została doceniona m.in. za działania realizowane przez Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni". "Z uznaniem spotkały się działania DKWOC związane z udzieleniem wsparcia Ukrainie i pracą na rzecz podpisania memorandów międzynarodowych regulujących zasady współpracy dwustronnych, co przyczynia się do wzmocnienia regionalnej współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa" - podano.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo