Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Działający dla Kremla hakerzy atakują polskie serwisy

"Działający na zlecenie Kremla hakerzy z Noname057 informują o atakach na polskie serwisy internetowe" - poinformował w Twitterowym wpisie - InfoAlercie pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Jak dodał - "te działania to przykład użycia cyberagresji do wpływania na nastroje społeczne w czasie kampanii wyborczej".

Zdjęcie ilustracyjne
Pexels/Sora Shimazaki

"Poprzez cyberataki Rosja chce wpływać na nastroje przedwyborcze w Polsce" - podał w grafice towarzyszącej InfoAlertowym wpisom.

"Działająca na zlecenie rosyjskich służb specjalnych grupa hakerska - Noname057 - publikuje kolejne informacje o atakach typu DDoS na polskie serwisy internetowe. Te działania to przykład użycia cyberagresji do wpływania na nastroje społeczne w czasie kampanii wyborczej"

– napisał sekretarz stanu w kancelarii premiera.

"Kara za rusofobię"

Żaryn podał, że hakerzy w swojej informacji wskazali, iż ataki to kara za politykę rządu oraz "rusofobię" polskich władz, którą rzekomo "odrzuca" polskie społeczeństwo.

"Działania grupy muszą być interpretowane jako ingerencja nie tylko w systemu komputerowe, ale także w polską debatę publiczną"

– stwierdził minister w KPRM.

Według zastępcy ministra koordynatora służb specjalnych rosyjskie służby za pomocą hakerów wysyłają do Polaków przekaz sugerujący, że zmiana "rusofobicznych" władz naszego kraju pozwoli zatrzymać ataki i destabilizowanie Polski.

"Taki przekaz to przykład presji psychologicznej oraz próba wpływania na społeczeństwo w okresie wyborczym w Polsce"

– wskazał.

Podkreślił, że celem Rosji jest zastraszenie Polaków, destabilizacja państwa, a także wywarcie wpływu na Polaków w okresie wyborczym, by doprowadzić do korekty polityki Warszawy wobec Rosji oraz Ukrainy.

"To kluczowe dla możliwości realizowania przez Kreml własnych interesów kosztem Zachodu"

– ocenił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

Wtorek to 552. dzień rosyjskiej napaści na Ukrainę. Agresja rozpoczęła się 24 lutego 2022 r.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#cyberbezpieczeństwo #Polska #atak hakerski #bezpieczeństwo

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo