Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Azoty chcą przejąć niemiecką firmę. Nasz gigant zainteresowany czterema fabrykami nawozów sztucznych

Grupa Azoty złożyła wstępną ofertę objęcia 100 proc. udziałów w spółkach grupy Compo Expert. To największy niezależny globalny producent nawozów specjalistycznych mający siedzibę w niemieckim Münster. W komunikacie nie ujawniono wysokości proponowanej kwoty.

mat. pras.

Compo Expert to spółka należąca do XIO Group, funduszu private equity z siedzibą w Londynie. Grupa posiada cztery fabryki: w Niemczech, Hiszpanii, Belgii i Meksyku. Główna siedziba firmy mieści się w Münster w niemieckim regionie Westfalii. Compo Expert to jeden z czołowych na świecie producentów nawozów specjalistycznych. W swoim portfolio ma ponad 120 marek dedykowanych uprawom warzyw, owoców, winorośli, roślin ozdobnych, torfu, zieleni miejskiej, a także muraw sportowych.

„Oferta produktowa Compo Expert uzupełniałaby portfolio produktów Grupy Azoty, wnosząc zaawansowane rozwiązania w zakresie nawozów specjalistycznych”

– podkreślono w komunikacie polskiej spółki. Nie ujawniono jednak kwoty, jaką Azoty zamierzają zaproponować za udziały niemieckiej firmy.

Próba przejęcia przez Azoty spółki Compo Expert świadczy o tym, że polskie firmy kontrolowane przez skarb państwa mają coraz lepszą sytuację finansową i stać je na przejęcie konkurentów z zagranicy

– powiedział „Codziennej” europoseł i ekonomista Zbigniew Kuźmiuk.

Jeśli takie przejęcie dojdzie do skutku, wzmocni to Grupę Azoty zwłaszcza w kontekście jej rywalizacji z rosyjskimi producentami tanich nawozów, którzy próbują przejąć część europejskiego rynku – podkreślił.
 

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#nawozy #fabryka #oferta #Azoty #Polska #Niemcy #Compo Expert

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Jan Kamieniecki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo