Aplikacja MINI jako ułatwienie dla kierowcy

MINI  oferuje swoim klientom na 30 rynkach europejskich i Korei możliwość połączenia ze swoim samochodem za pomocą nowej generacji aplikacji. Do połowy 2021 r. dostępna ta możliwość będzie już w ponad 40 krajach.

mat. pras.

Od roku 2018 firma MINI oferuje swoim klientom za pośrednictwem karty SIM 4G i aplikacji MINI Connected możliwość prostego łączenia smartfona z samochodem. Teraz na 30 rynkach europejskich i w Korei dostępna jest nowa generacja aplikacji: aplikacja MINI ma nowy design, intuicyjny i uproszczony interfejs użytkownika oraz nowe usługi wspierające indywidualną elektromobilność.

— Nowa generacja aplikacji to kolejny krok w kształtowaniu cyfrowych doświadczeń klienta związanych z naszymi pojazdami zaspokajający rosnące zapotrzebowanie klientów na usługi i funkcje cyfrowe — mówił Peter Henrich, starszy wiceprezes BMW Group Connected Company Customer. — Dzięki aplikacji My BMW i aplikacji MINI bezproblemowo integrujemy nasze pojazdy z cyfrowym środowiskiem naszych klientów. Aplikacje oferują wiele przydatnych treści przydatnych zarówno w codziennym użytkowaniu samochodu, jak i w indywidualnej interakcji z nami jako marką, którą stale rozbudowujemy.


Aplikacja MINI to nowy uniwersalny interfejs w samochodzie. Wyświetla informacje o stanie pojazdu i umożliwia dostęp do usług zdalnych, takich jak zlokalizowanie pojazdu czy zablokowanie i odblokowanie drzwi.
Aplikacja MINI to również praktyczne funkcje nawigacyjne. Funkcja wyszukiwarki ułatwia wyszukiwanie miejsc docelowych i adresów oraz umożliwia bezpośrednie wysyłanie ich z aplikacji do systemu nawigacyjnego w samochodzie. Możliwe jest również przesyłanie miejsc docelowych z aplikacji innych firm. Mapa przedstawia aktualną sytuację na drogach, stacje paliw i stacje ładowania oraz możliwości parkowania.
Aplikacja ta również oferuje nowe funkcje do MINI Countryman Plug-in Hybrid i w pełni elektrycznego MINI Cooper SE, np. lepsze możliwości sprawdzania zasięgu elektrycznego, stanu ładowania i historii ładowania. Programator czasowy ładowania i klimatyzacji umożliwia optymalizację procesu ładowania poprzez zdefiniowanie określonych okien czasowych i godzin wyjazdu. Możliwe jest też przygotowanie temperatury w samochodzie (ogrzewanie zimą lub chłodzenie latem) podnoszące komfort korzystania z samochodu.
Nową generację aplikacji można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play i Apple App Store. Do połowy 2021 roku aplikacja MINI będzie dostępna w ponad 40 krajach i 23 językach.
 

 Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

 

#branża motoryzacyjna

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Komentarze (2)
Anonim 07.12.2020 20:35
Totalna inwigilacja. A w razie potrzeby - zamknięcie delikwenta w jego własnym aucie. W przyszłości - w wersji premium - pewnie zdalne spowodowanie unieruchomienia auta w ruchu (może nawet na najbliższym drzewie?).
Anonim 07.12.2020 19:48
Bez tego nie da się żyć
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo