Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

1/10 mieszkań w Moskwie pod kilof

Z inicjatywy mera Moskwy Siergieja Sobianina i z akceptacją prezydenta Władimira Putina władze stolicy Rosji zapowiedziały plan wyburzenia mieszkań w blokach (tzw.

A.Savin; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Z inicjatywy mera Moskwy Siergieja Sobianina i z akceptacją prezydenta Władimira Putina władze stolicy Rosji zapowiedziały plan wyburzenia mieszkań w blokach (tzw. piatietażek) budowanych za czasów Nikity Chruszczowa o łącznej powierzchni 25 mln mkw. Mieszka w nich 1,6 mln osób – poinformował rosyjski „Kommiersant”.

Gazeta szacuje, że wskutek wejścia planu w życie mieszkania może zmienić co dziesiąty mieszkaniec Moskwy. Sobianin dał do zrozumienia, że mają oni zostać przeniesieni do nowych osiedli w pobliżu ich dotychczasowego miejsca zamieszkania.

Wcześniej eksperci ekonomiczni, na których powołuje się rosyjska gazeta, szacowali, że realizacja programu wyburzania „chruszczowek”, pochodzących z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ub. wieku, zajmie 20-30 lat i wymagałaby wybudowania nowych 70-80 mln mkw. mieszkań.

Sobianin zapowiedział, że do końca roku ma zostać w parlamencie ogłoszona ustawa ułatwiająca przeprowadzenie wyburzeń i budowę nowych mieszkań. Inwestycję sfinansowano by z budżetu miasta.

 Źródło: Kommiersant

 

#mieszkania #Moskwa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

MP
Wczytuję ocenę...
Wideo