Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Polscy hokeiści przegrali z Niemcami 2:4 w swoim szóstym meczu mistrzostw świata Elity • • • Iga Świątek wygrała z Białorusinką Aryną Sabalenką 6:2, 6:3 w finale tenisowego turnieju WTA w Rzymie • • •

Osoby w trudnej sytuacji z niższym podatkiem

Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt zaniechania poboru PIT z tytułu umorzenia przez gminy należności pieniężnych związanych z użytkowaniem lokalu mieszkalnego.

Jarosław Pocztarski; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en
Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt zaniechania poboru PIT z tytułu umorzenia przez gminy należności pieniężnych związanych z użytkowaniem lokalu mieszkalnego.

- Dzięki tym rozwiązaniom osoby wynajmujące lokale komunalne i socjalne, które znalazły się w trudnej sytuacji i uzyskały umorzenie należności lub ich części, nie będą musiały odprowadzać podatku z tego tytułu. Przemawia za tym ważny interes społeczny podkreślił wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.  

Przygotowywane rozwiązanie przewiduje zaniechanie poboru podatku z tytułu umorzenia należności pieniężnych związanych z użytkowaniem lokalu mieszkalnego na lata 2016 i 2017. Opracowane zostaną też projekty rozwiązań ustawowych, które będą obowiązywać od 2018 r. Regulacje opracowywane są we współpracy resortu finansów ze stroną samorządową. W wyniku ich wejścia w życie jednostki samorządu terytorialnego nie będą obowiązane do sporządzenia i przekazania rocznych informacji PIT- 8C w odniesieniu do przychodu uzyskanego z tytułu umorzenia należności pieniężnych związanych z użytkowaniem lokalu mieszkalnego

 Źródło: niezalezna.pl

 

#podatki #finanse

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
MP
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo