Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Nielegalny obrót paliwem: wyłudzili miliony

Zatrzymano siedem osób w związku z działalnością grupy przestępczej, która wyłudzała VAT przy wprowadzaniu paliw do obrotu handlowego.

ambroochizafer (pixabay)
Zatrzymano siedem osób w związku z działalnością grupy przestępczej, która wyłudzała VAT przy wprowadzaniu paliw do obrotu handlowego. Przestępcy wyłudzili ponad 210 mln zł podatku.

Zarzuty przedstawiono łącznie 23 podejrzanym, 12 osób tymczasowo aresztowano – podał resort finansów. Działania przeprowadzono w ramach śledztwa Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu na terenie trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.

W metodzie oszustwa podatkowego „na słupa” bardzo istotną rolę pełniły osoby zajmujące najniższy poziom w strukturze zorganizowanej grupy przestępczej, tzw. słupy. W zasadzie tylko dzięki nim było możliwe dokonanie tego rodzaju przestępstwa i to oni poniosą proporcjonalnie najdotkliwsze konsekwencje w stosunku do niewielkich korzyści, jakie osiągali.

To oni obsadzali kluczowe stanowiska w kontrolowanych przez grupę spółkach, pełniąc funkcje prezesów i prokurentów, lecz faktycznie nie mieli żadnego wpływu na działalność tych podmiotów gospodarczych. Ich rola w praktyce sprowadzała się do poniesienia konsekwencji działań, które inspirowały osoby trzecie, o czym często zaczęli zdawać sobie sprawę po zatrzymaniu przez policję.

Zatrzymanym za przestępstwa, o które są podejrzani, grozi teraz kara nawet do 10 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#VAT #gang

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
MP
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo