Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Celnicy i policja skarbowa w jednym

Prezydent podpisał ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Nowa instytucja połączy Służbę Celną, administrację podatkową i urzędy kontroli skarbowej w jedną strukturę.

Tenautomatix; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Prezydent podpisał ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Nowa instytucja połączy Służbę Celną, administrację podatkową i urzędy kontroli skarbowej w jedną strukturę.

Według Monisterstwa Finansów będzie mniej kontroli, a KAS poprawi obsługę podatników. Pozwoli to na usprawnienie działania aparatu podatkowego i zwiększenie bezpieczeństwa finansowego państwa


- Jednym z założeń Krajowej Administracji Skarbowej jest usprawnienie działania służb odpowiedzialnych za pobór danin. Tym samym chcemy ułatwić - a nie ograniczyć - podatnikom dostęp do urzędów

– podkreśla wiceminister finansów, szef Służby Celnej Marian Banaś. - Przy tworzeniu KAS niezbędne jest zapewnienie sprawności działań kontrolnych oraz ułatwienie przestrzegania prawa podatkowego i zwalczania oszustw podatkowych – dodaje.

Reforma ma wejść w życie 1 marca 2017 r.

Resort finansów podkreśla, że reforma zapewni klientom KAS łatwy dostęp do urzędów, która mają się stać nowocześniejsze i bardziej przyjazne dla podatników. Będą mogli oni liczyć na obecną siatkę urzędów odpowiedzialnych za pobór podatków oraz oddziałów celnych obsługujących przedsiębiorców. - Dziś mamy rozproszenie struktur, czas więc na reformę skarbową, a co za tym idzie uproszczenie obsługi klienta, stworzenie bardziej przejrzystych i lepiej zorganizowanych służb. Skorzysta na tym nie tylko budżet, ale także przedsiębiorcy - tłumaczy Marian Banaś. Decyzje o konkretnym wykorzystaniu budynków resortu będą podejmowane racjonalnie, biorąc pod uwagę zarówno dobro podatników, pracowników, jak i potrzeby związane z powołaniem KAS.

Skonsolidowanie działań Służby Celnej, administracji podatkowej i urzędów kontroli skarbowej pozwoli na uszczelnianie systemu podatkowego i wzmocnienie bezpieczeństwa finansowego państwa. Kontroli będzie mniej, a KAS skupi się na kontrolach skutecznych, przeprowadzanych tam, gdzie występują nieprawidłowości.


- Powstanie jedna baza danych, zsynchronizowana z centralnym rejestrem faktur i Jednolitym Plikiem Kontrolnym, łącząca informacje pochodzące z banków, z tymi z urzędów skarbowych i urzędów celnych oraz z rejestru KRS

- dodaje wiceminister.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#policja skarbowa #Celnicy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

MP
Wczytuję ocenę...
Wideo