Wojna w PSL zagrozi Tuskowi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Czy powstanie Centralny Port Lotniczy?

W ministerstwie infrastruktury i budownictwa (MIB) odbyło się drugie posiedzenie resortowego Zespołu do spraw Centralnego Portu Lotniczego.

Azymut (Rafał M. Socha)
W ministerstwie infrastruktury i budownictwa (MIB) odbyło się drugie posiedzenie resortowego Zespołu do spraw Centralnego Portu Lotniczego.

Z komunikatu ogłoszonego przez MIB nie wynika, że zapadła decyzja nt. CPL – nowego lotniska, które miałoby powstać między Warszawą, a Łodzią i zastąpić istniejące – w Warszawie (im. F. Chopina) i w Modlinie.

Podczas spotkania p.o. prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson przedstawił wyniki analizy dotyczącej prognoz rozwoju ruchu lotniczego oraz zapotrzebowania na przepustowość portów lotniczych w aglomeracji warszawskiej przy uwzględnieniu różnych scenariuszy rozwojowych.

Uczestnicy spotkania poinformowani zostali także o zaplanowanych inwestycjach na warszawskim Okęciu, mających zapewnić odpowiednią przepustowość wraz z prognozowanym wzrostem ruchu, jak również o wariantach rozwoju portu lotniczego w Modlinie na najbliższe lata. Z kolei prezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych Artur Tomasik zapoznał uczestników spotkania z wynikami analiz dotyczących stanu infrastruktury lotniczej w portach regionalnych i rozwoju rynku transportu lotniczego w kilkunastoletniej perspektywie. A prezes PLL LOT Rafał Milczarski zaprezentował założenia nowej strategii rozwoju jego firmy.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Centralny Port Lotniczy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

MP
Wczytuję ocenę...
Wideo