Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Ponad 11 miliardów wydanych na program 500 plus

Według danych ogłoszonych przez Ministerstwo Rodziny do 3 października br. z programu Rodzina 500 plus skorzystało 3 mln 780 tys. dzieci.

unsplash.com
Według danych ogłoszonych przez Ministerstwo Rodziny do 3 października br. z programu Rodzina 500 plus skorzystało 3 mln 780 tys. dzieci. Przekazano na ten cel z budżetu, nie licząc kosztów obsługi, 11,3 mld zł. Pierwszych dzieci, czyli takich, które obowiązuje kryterium dochodowe, było w tym 1 mln 590 tys. Drugich i kolejnych dzieci było 2 mln 190 tys.

Gminy wiejskie otrzymały 4 mld 60 mln zł. W województwach na tzw. ścianie wschodniej programem objęto 60 proc. dzieci.


- Głównymi beneficjentami programu są rodziny z dwojgiem i więcej dzieci, rodziny wiejskie i ubogie. Program wyraźnie wpływa na obniżenie poziomu ubóstwa i nierówności dochodowych

– podsumowała minister Rafalska. – Równocześnie, według danych z urzędów zatrudnienia, nie jest uchwytny żaden negatywny wpływ programu na sytuację na rynku pracy, np. wzrostu poziomu bezrobocia wśród kobiet.

Zdaniem minister rządowy program, przełomowy w polityce społecznej, poprawił jakość życia kilku milionów polskich rodzin. Zwłaszcza rodzin wielodzietnych – z czwórką (i więcej) dzieci.

Z innych przytoczonych danych podczas konferencji „Wpływ programu Rodzina 500 plus na sytuację społeczno-gospodarczą Polski” zorganizowanej w Ministerstwie Rodziny, wynika m.in., że program poprawia nie tylko sytuację finansową rodzin, ale także pozytywnie wpływa na rozwój gospodarki: w tym roku zwiększy PKB o 0,2 proc., zaś w przyszłym – już o 0,6 proc. Z kolei badania przeprowadzone na zlecenie Związku Banków Polskich wskazują, że połowa osób otrzymujących zasiłek zadeklarowała, że co najmniej 20 proc. jego kwoty przeznacza na oszczędzanie

Obecnie Polska należy do pierwszej czwórki krajów UE o najwyższym poziomie wsparcia budżetowego państwa dla rodzin.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#500 plus

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
MP
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo