Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Zachód Polski spokojny o pracę

Historycznie utrwalony podział na Polskę A i B nie traci na znaczeniu na rynku pracy. W woj. dolnośląskim i opolskim obawy o utratę pracy wskazuje tylko 12 proc.

StartupStockPhotos (pixabay)
Historycznie utrwalony podział na Polskę A i B nie traci na znaczeniu na rynku pracy. W woj. dolnośląskim i opolskim obawy o utratę pracy wskazuje tylko 12 proc. badanych i są one najniższe w całym kraju. Z kolei w centralnej i północnej Polsce nastroje są dużo gorsze, bo tam już niemal 1/3 pracowników obawia się o zatrudnienie – wynika z najnowszego Regionalnego Barometru Rynku Pracy przygotowanego przez Work Service SA.

Ponadto najwięcej rekrutacji planują pracodawcy z zachodniej części kraju, a najmniej, bo 24 proc. firm, planuje zatrudniać w woj. świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim i podlaskim.


- Polski rynek pracy wykazuje bardzo duże zróżnicowanie terytorialne. Wystarczy chociażby spojrzeć na wskaźniki makroekonomiczne. Na wschodnich terenach, średnie bezrobocie jest wyższe niż w całej Polsce. W czerwcu, w województwach lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim oraz podlaskim wynosiło średnio 11 proc., podczas gdy ogólnopolski odsetek to 8,8 proc.

– mówi Maciej Witucki, prezes Work Service.


– Z najnowszego raportu „Barometru Rynku Pracy VI” wynika, że na rynku pracy utrzymuje się historyczny podział na Polskę A i B. Co prawda granice tego podziału są elastyczne i się przesuwają, ale mimo to pozostają widoczne. Wynika to głównie z mniejszej aktywności inwestycyjnej firm na wschodnich terenach, co skutkuje m.in. mniejszą liczbą nowych miejsc pracy

– dodaje Witucki.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#praca

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

MP
Wczytuję ocenę...
Wideo