Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Mniejszy ruch na wschodnich granicach

Z 1,4 mln do niespełna 1,1 mln spadła w lipcu br. w porównaniu z lipcem ub.r.

Krzysztof Maria Różański,
Z 1,4 mln do niespełna 1,1 mln spadła w lipcu br. w porównaniu z lipcem ub.r. liczba osób, które wjechały do Polski łącznie z Białorusi, obwodu kaliningradzkiego (Rosja) i Ukrainy – podał Główny Urząd Statystyczny na podstawie danych przekazanych przez Straż Graniczną.

Szczególnie duży spadek nastąpił w odniesieniu do liczby osób, wjeżdżających do nas z Ukrainy (z ok. 900 tys. w lipcu ub.r. do 660 tys. w lipcu br.) i z obwodu kaliningradzkiego (ze 150 tys. do 99 tys.).

Jeszcze większe spadki nastąpiły w odniesieniu do wyjeżdżających z Polski do naszych wschodnich sąsiadów. O ile w lipcu ub.r. opuściło nasz kraj nieco ponad 600 tys. takich osób, to w lipcu br. – zaledwie nieco ponad 180 tys., a więc grubo ponad trzykrotnie mniej. W szczególnie dużym stopniu dotyczy to osób wjeżdżających z Polski do Białorusi (spadek z 350,5 do 35,7, a więc dziesięciokrotny) i do Rosji (spadek ze 151,7 do 24,1 tys. osób – spadek ponad 6,5-krotny).

Przypomnijmy, że od początku lipca br. został wstrzymany tzw. mały ruch graniczny z Ukrainą (po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży został przywrócony) i Rosją (obwodem kaliningradzkim)

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Białoruś #Ukraina #granice

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

MP
Wczytuję ocenę...
Wideo