Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Bezrobocie rośnie. Już niedługo 13 proc.!

Resort pracy poinformował, że cały czas rośnie stopa bezrobocia. W październiku bezrobocie sięgnęło już 12,5 proc. wobec 12,4 proc. we wrześniu.

Resort pracy poinformował, że cały czas rośnie stopa bezrobocia. W październiku bezrobocie sięgnęło już 12,5 proc. wobec 12,4 proc. we wrześniu.

Minister Kosiniak-Kamysz zapowiada, że już wkrótce należy się spodziewać wzrostu stopy bezrobocia nawet do 13 proc. pod koniec roku.

- Szacunkowa stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca września) wyniosła w październiku 2012 roku 12,5 proc. i w porównaniu do września (po aktualizacji GUS: 12,4 proc.) wzrosła o 0,1 punktu procentowego – czytamy w komunikacie resortu pracy.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że liczba bezrobotnych w końcu października 2012 roku wyniosła 1 mln 995,9 tys. osób (na podstawie meldunków nadesłanych przez wojewódzkie urzędy pracy) i w porównaniu do końca września 2012 roku wzrosła o 16,9 tys. osób (o 0,9 proc.).

- Obserwowane w ostatnich miesiącach spowolnienie gospodarcze, przejawiające się pogorszeniem koniunktury w kluczowych sekcjach działalności gospodarczej, takich jak przetwórstwo przemysłowe, budownictwo czy handel detaliczny, spowodowało pogorszenie sytuacji na rynku pracy - czytamy w komunikacie MPiPS.


 Źródło:

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo