Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

100-lecie wprowadzenia złotego do obiegu. NBP zaprasza na Noc Muzeów

100-lecie utworzenia Banku Polskiego SA oraz 100-lecie wprowadzenia złotego do obiegu - będą tematami przewodnimi tegorocznej Nocy Muzeów w Narodowym Banku Polskim. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć m.in. grosz Kazimierza Wielkiego, czyli cenną monetę z XIV wieku.

Foto: stulecie utworzenia Banku
NBP - NBP

Narodowy Bank Polski poinformował, że dołącza do "Nocy Muzeów 2024", która odbędzie się 18 maja br. Centrum Pieniądza NBP będzie otwarte tego dnia dla zwiedzających od godz. 19., do godz. 24.

Jak poinformowano, wśród atrakcji przewidziana jest m.in prezentacja specjalnej ścieżki zwiedzania poświęconej ponadtysiącletniej historii polskiego pieniądza – "Grosz do grosza", której głównym bohaterem będzie grosz Kazimierza Wielkiego – bardzo cenna moneta pochodząca z XIV w., której do dziś zachowało się mniej niż 50 egzemplarzy.

Ban centralny wyjaśnił, że zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP będzie się odbywało na podstawie rejestracji w recepcji, a ostatni goście będą mogli wejść do Centrum o godz. 23.00.

Oczekujący na zwiedzanie Centrum będą mogli skorzystać z atrakcji na dziedzińcu głównym NBP, m.in. obejrzeć wystawę jubileuszową poświęconą 100. rocznicy utworzenia Banku Polskiego SA czy pokazy iluzjonisty. Będzie można wziąć też udział w warsztatach projektowania polskich banknotów czy sprawdzić swoją wiedzę w konkursach tematycznych. W kinie plenerowym będą wyświetlane materiały multimedialne związane z tematem przewodnim wydarzenia.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#NBP

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo