NOTY BIOGRAFICZNE: w

Wajda Andrzej
Warzecha Jan
Ur. 21 kwietnia 1959 w Jodłowej
PiS; przedsiębiorca, był sekretarzem miasta i zastępcą wójta gminy Dębica. Poseł od 2010 r., mandat objął po Grażynie Gęsickiej, która zginęła w Smoleńsku.
Wassermann Małgorzata
Ur. 16 marca 1978 w Krakowie
PiS; córka Zbigniewa Wassermanna, ministra w rządzie PiS, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Z wykształcenia prawniczka. Zasłynęła napisaną wraz z Bogdanem Rymanowskim książką „Zamach na prawdę”. Nie rozmawia z dziennikarzami „Gazety Wyborczej”.
Waszczykowski Witold
Ur. 05 maja 1957 w Piotrkowie Trybunalskim
Były minister spraw zagranicznych, w Sejmie od 2011 r.
Weber Rafał
Ur. 01 września 1981 w Tarnobrzegu
PiS; był asystentem posła na Antoniego Błądka, dyrektorem biura europosła Tomasza Poręby, a także szefem biura senator Janiny Sagatowskiej. Od 2014 r. radny miasta Stalowa Wola.
Wielichowska Monika
Ur. 04 października 1973 w Nowej Rudzie
PO; była radną powiatu kłodzkiego z ramienia PO, a także starostą kłodzkim. Prowadziła firmę Rebel Music, która zajmowała się wydawaniem płyt zespołów muzycznych, m.in. Big Cyca, Czarno-Czarnych i Bielizny.
Wilczyński Ryszard
Ur. 23 października 1960 w Ostrowie Wielkopolskim
PO; w latach 2007-2015 wojewoda opolski. Należał do UW, od 2001 r. związany z PO. W 2001 bez powodzenia kandydował do Senatu z ramienia Bloku Senat 2001.
Wilk Wojciech
Ur. 12 sierpnia 1972 w Kraśniku
PO; były wojewoda lubelski. Był też prezesem klubu sportowego Stal Kraśnik. Od 1999 pracował w urzędzie miasta w Kraśniku jako zastępca kierownika, a następnie kierownik wydziału gospodarki gruntami.
Winnicki Robert
Ur. 18 lipca 1985 w Skrzydlicach
Kukiz’15; w latach 2009–2013 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Jest założycielem i szefem Ruchu Narodowego. Jeden z inicjatorów corocznego Marszu Niepodległości, który odbywa się 11 listopada w Warszawie.
Witczak Mariusz
Ur. 14 kwietnia 1971 w Koźminku k. Kalisza
PO; nauczyciel akademicki. Należał do KLD oraz Unii Wolności, następnie do PO. Zasłynął jako człowiek, który nie poznaje Bronisława Komorowskiego.
Witek Elżbieta
Ur. 17 grudnia 1957 w Jaworze
Minister - członek Rady Ministrów. W latach 80. aresztowana na trzy miesiące za działalność antykomunistyczną. Do 2006 r. pracowała jako nauczycielka w Jaworznie. W sejmie od 2005 r. W 2014 r. weszła w skład komitetu politycznego PiS, w latach 2015–2016 rzecznik prasowy rządu Beaty Szydło.
Wojciechowski Grzegorz
Ur. 25 sierpnia 1960 w Rawie Mazowieckiej
PiS; rolnik, był radnym gminy Regnów i sejmiku łódzkiego. Należał do PSL, potem PSL "Piast", a w 2010 r. przeszedł do PiS. Ostatnio był senatorem. Brat europosła Janusza Wojciechowskiego. Żonaty, ma dziecko.
Wojewódzki Jakub
Wojtkiewicz Michał
Ur. 24 czerwca 1946 w Tuchowie
PiS; był starostą powiatu tarnowskiego i burmistrzem Tuchowa. Z wykształcenia geodeta. Poseł V, VI i teraz VIII kadencji. W latach 1971-1987 adiunkt w Instytucie Planowania i Urządzania Terenów Wiejskich Akademii Rolniczej we Wrocławiu.
Woźniak Tadeusz
Ur. 15 stycznia 1960 w Kutnie
PiS; nauczyciel, historyk, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Żonaty, ma troje dzieci. Pracował jako nauczyciel i instruktor teatralny. W 1990 został członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałach.
Wróblewska Kornelia
Ur. 20 grudnia 1982 w Międzyrzecu Podlaskim
Nowoczesna; producentka, wydawczyni i reporterka programów publicystycznych we wszystkich wiodących telewizjach. Przed wyborami nie wiedziała, ilu posłów liczy Sejm i co to jest Zgromadzenia Narodowe.
Wróblewska Krystyna
Ur. 12 lipca 1963 w Rzeszowie
PiS; nauczycielka, poseł na Sejm VIII kadencji. Działała w NSZZ „Solidarność”. Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi za pomoc dzieciom poszkodowanym przez powódź oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Wróblewski Bartłomiej
Ur. 13 marca 1975 w Poznaniu
PiS; nauczyciel akademicki. Pracował jako konstytucjonalista w Biurze Prawa i Ustroju kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez wiele lat harcerz, członek Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu. Członek Rady Programowej PiS.
Wypych Małgorzata
Ur. 02 lutego 1971 w Warszawie
PiS; wdowa po Pawle Wypychu, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Z wykształcenia prawnik, przez 10 lat zaangażowana była w działalność Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts