NOTY BIOGRAFICZNE: t

Tchórzewski Krzysztof
Ur. 19 maja 1950 w Rzążewie
Minister energii. Odpowiada za bezpieczeństwo energetyczne kraju, kształtowanie i realizację polityki energetycznej oraz współpracę z UE w tym zakresie. Zajmuje się sprawami dotyczącymi rynku energii, gazu, ropy, górnictwa, OZE oraz gospodarką złożami kopalin.
Telus Robert
Ur. 18 kwietnia 1969 w Opocznie
PiS; inżynier, radny powiatu opoczyńskiego związany od początku z PiS, działacz katolicki. Specjalizuje się w sprawach rolnictwa, w lutym 2015 r. przemawiał w Warszawie do rolników biorących udział w wielkim antyrządowym proteście.
Terlecki Ryszard
Ur. 02 września 1949 w Krakowie
PiS; profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki. W młodości był uczestnikiem ruchu hippisowskiego. W środowisku znany był pod pseudonimem Pies. Syn znanego pisarza Olgierda Terleckiego.
Tokarska Genowefa
Ur. 05 sierpnia 1949 w Biszczy
PSL; od 2007 do 2011 r. wojewoda lubelski. Działała w ZSL. W PRL była nauczycielką i pracowała w banku. Od 1990 r. przez siedemnaście lat pełniła funkcję wójta gminy Biszcza (powiat biłgorajski).
Tomaszewska Ewa
Ur. 14 kwietnia 1947 w Płocku
PiS; działaczka opozycji w PRL, w stanie wojennym internowana. Była w Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Poseł III kadencji, senator i była europosłanka.
Tomczak Jacek
Ur. 27 lipca 1973 w Poznaniu
Kilka lat zasiadał w poznańskiej radzie miejskiej. Radca prawny i notariusz. Zaczynał od ugrupowań prawicowych (KPN, ZChN, PiS). W wyborach prezydenckich w 2010 r. poparł Marka Jurka.
Tomczyk Cezary
Ur. 25 sierpnia 1984 w Gryficach
PO; politolog, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. 25 czerwca 2015 został powołany na sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz na rzecznika prasowego rządu premier Ewy Kopacz.
Truskolaski Krzysztof
Ur. 25 lipca 1990 w Białymstoku
Nowoczesna; syn Tadeusza Truskolaskiego, prezydenta Białegostoku z ramienia PO. Pracował w doradztwie biznesowym i marketingu. Działał w młodzieżowej radzie miasta w Białymstoku.
Trzaskowski Rafał
Ur. 17 stycznia 1972 w Warszawa
PO; były europoseł, były minister administracji i cyfryzacji i wiceminister spraw zagranicznych. Syn pianisty Andrzeja Trzaskowskiego, brat przyrodni Piotra Ferstera, dyrektora Piwnicy pod Baranami.
Tułajew Sylwester
Ur. 30 grudnia 1981 w Lublinie
PiS; młody debiutant w Sejmie do 2011 r. był asystentem posła Lecha Sprawki, potem pełnił funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS w Lublinie. W 2014 r. ujawniał "cuda nad urną" w Lublinie, zaangażowany był też w zwycięską kampanię prezydencką Andrzeja Dudy.
Tusk Donald
Ur. 22 kwietnia 1957 w Gdańsku
Były premier RP, od 2015 r. przewodniczący Rady Europejskiej. Współzałożyciel i były lider Platformy Obywatelskiej.
Tyszkiewicz Robert
Ur. 07 czerwca 1963 w Białymstoku
PO; wydawca (był zastępcą redaktora naczelnego „Tygodnika Białostockiego” oraz redaktorem naczelnym pisma „Puls”), działacz społeczny, przedsiębiorca, długoletni poseł. W okresie PRL działał w podziemiu, za co był dwukrotnie tymczasowo aresztowany.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts