NOTY BIOGRAFICZNE: s

Sachajko Jarosław
Ur. 08 października 1971 w Lublinie
Kukiz’15; ekonomista i przedsiębiorca, doktor nauk rolniczych. Był analitykiem kryminalnym w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu, prowadził też biznes w branży szkoleniowej. Działacz Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW.
Sanocki Janusz
Ur. 05 marca 1954 w Nysie
Kukiz'15; dziennikarz (m.in. lokalny tygodnik "Nowiny Nyskie"), działacz opozycji antykomunistycznej PRL, były butmistrz Nysy. W latach 1977-1979 działacz PZPR, ale już w 1980 r. zakładał w Nysie NSZZ "Solidarność".
Scheuring-Wielgus Joanna
Ur. 08 lutego 1972 w Toruniu
Działaczka społeczna i samorządowa, menedżer kultury. Prezes Fundacji Win-Win zajmującej się kulturą, wiceprezes Stowarzyszenia Rzeczpospolita Babska. Działała w radzie miejskiej Torunia, kandydowała też bez powodzenia na urząd prezydenta tego miasta.Była w zarządzie Nowoczesnej, w maju 2018 ogłosiła, że występuje z partii.
Schmidt Joanna
Ur. 14 września 1978 w Głogowie
Menedżer, z wykształcenia ekonomistka. Jedna z założycielek Nowoczesnej, odeszła z tej partii w maju 2018 r. Do 2015 r. kanclerz Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych.
Schmidt-Rodziewicz Anna
Ur. 11 listopada 1978 w Jarosławiu
PiS; działaczka partyjna, była radną sejmiku podkarpackiego i doradcą wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego. W 2011 r. była jednym z tzw. aniołków Jarosława Kaczyńskiego. Ukończyła socjologię na KUL.
Schreiber Grzegorz
Ur. 14 lutego 1961 w Bydgoszczy
PiS; nauczyciel, od 2006 do 2007 podsekretarz stanu w resortach związanych ze sportem, poseł na Sejm I, III, VII i VIII kadencji, od 2016 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Schreiber Łukasz
Ur. 26 maja 1987 w Bydgoszczy
PiS; były sekretarz generalny Młodych Konserwatystów, krótko był radnym w Bydgoszczy, aktywny lokalny działacz PiS.
Sellin Jarosław
Ur. 01 maja 1963 w Gdyni
PiS; dziennikarz, doświadczony poseł, były wiceminister kultury. W latach 1983-1989 działacz Ruchu Młodej Polski. Uczestnik obrad Okrągłego Stołu. Był m.in. rzecznikiem prasowym rządu Jerzego Buzka, a później członkiem KRRiT.
Siarka Edward
Ur. 07 lipca 1963 w Rabce
PiS; samorządowiec i nauczyciel. Również należał do Solidarnej Polski. Żonaty, ma troje dzieci. Pracował jako nauczyciel historii, był dyrektorem szkoły podstawowej, pełnił też funkcję organów gminy w Rabie Wyżnej, był wójtem gminy Rabka.
Sibińska Krystyna
Ur. 12 czerwca 1962 w Złocieńcu
PO; działaczka samorządowa, inżynier, była przewodnicząca Rady Miasta Gorzów Wielkopolski. W 2014 r. jako posłanka PO storpedowała projekt ustawy, która miała uniemożliwić „czyścicielom kamienic” skuteczne odcinanie lokatorów od dostaw wody.
Siemoniak Tomasz
Ur. 02 lipca 1967 w Wałbrzychu
PO; minister obrony i wicepremier w rządzie Ewy Kopacz. W latach 90. działał kolejno w Kongresie Liberalno-Demokratycznym i Unii Wolności; był kierowcą Donalda Tusk.
Sitarski Krzysztof
Ur. 14 listopada 1976 w Wodzisławiu Śląskim
Kukiz'15; inżynier górnictwa, pracował m.in. w Kopalni „Chwałowice” w Rybniku. Członek NSZZ „Solidarność”. Pracę rozpoczynał jako górnik, następnie dyspozytor ruchu w Kopalni Węgla Kamiennego Chwałowice.
Skowrońska Krystyna
Ur. 22 lipca 1954 w Mielcu
PO; doświadczona posłanka, w Sejmie od 2001 r. Wcześniej członek zarządu powiatu mieleckiego i prezes Banku Spółdzielczego w Przecławiu. Ostatnio kierowała w Sejmie komisją finansów publicznych.
Skutecki Paweł
Ur. 26 lutego 1875 w Bydgoszczy
Kukiz’15; ciekawa droga życiowa: dziennikarz (m.in. redaktor naczelny „Ilustrowanego Kuriera Polskiego”), rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego, wydawca, działacz UPR.
Smirnow Andrzej
Ur. 09 września 1938 w Warszawie
PiS; działacz „Solidarności”, przez 11 lat przewodniczył komisji zakładowej związku na Politechnice Warszawskiej, w kilku kadencjach należał do Komisji Krajowej. Tworzył Porozumienie Centrum.
Smoliński Kazimierz
Ur. 15 lipca 1955 w Malborku
PiS; były przewodniczący tczewskiej rady miasta i prezes zarządu Stoczni Gdynia. Prowadzi własną kancelarię prawniczą w Tczewie. W ostatniej kadencji Sejmu wiceprzewodniczący Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.
Sobecka Anna
Ur. 27 marca 1951 w Piotrkowie Kujawskim
PiS; posłanka od 1991 r., nauczycielka, była spikerka Radia Maryja. Była m.in. w AWS, Lidze Polskich Rodzin i Libertas - ale w 2010 r. apelowała do Marka Jurka, Gabriela Janowskiego, Zdzisława Podkańskiego o rezygnację ze startu w wyborach prezydenckich i poparcie Jarosława Kaczyńskiego.
Sobierajski Czesław
Ur. 05 czerwca 1952 w Kielcach
PiS; przedsiębiorca. W latach 80. zaangażowany w działalność śląskiego NSZZ „Solidarność”. W stanie wojennym internowany. Należał do Porozumienia Centrum.
Soboń Artur
Ur. 13 marca 1977 w Świdniku
PiS; był radnym powiatu świdnickiego i nieetatowym członkiem zarządu tego powiatu. Zasiadał w radzie programowej Polskiego Radia Lublin. Był też radnym sejmiku lubelskiego.
Sonik Bogusław
Ur. 03 grudnia 1953 w Krakowie
PO; działacz opozycji antykomunistycznej. W latach 70. współpracował z Komitetem Obrony Robotników i Radiem Wolna Europa. Po śmierci Stanisława Pyjasa był wśród założycieli SKS.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts