NOTY BIOGRAFICZNE: r

Raczak Grzegorz
Ur. 10 maja 1958 w Gdańsku
PiS; lekarz kardiolog, nauczyciel akademicki, poseł na Sejm VIII kadencji. Jak czytamy w Wikipedii, poseł zawodowo związany był z macierzystą uczelnią przekształconą w Gdański Uniwersytet Medyczny – od 2003 na stanowisku profesora w II Klinice Chorób Serca Instytutu Kardiologii.
Radziszewska Elżbieta
Ur. 06 stycznia 1958 w Białocinie
PO; lekarka, w Sejmie od 1997 r. Zanim wstąpiła do Platformy Obywatelskiej (w 2001 r.) należała do ROAD, Unii Demokratycznej i Unii Wolności. Była pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania, a od 2014 r. - wicemarszałkiem Sejmu.
Radziwiłł Konstanty
Ur. 09 stycznia 1958 w Wrocławiu
Były minister zdrowia. Doktor nauk medycznych, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Po wprowadzeniu stanu wojennego uczestniczył w podziemnych działaniach Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Był także działaczem Ruchu Wolność i Pokój. Współzałożyciel Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Od 2013 r. ekspert Polski Razem Jarosława Gowina. "Jako przedstawicielowi nauk przyrodniczych trudno byłoby mi uznać za początek życia moment inny niż poczęcie" - mówił "Rzeczpospolitej". W wyborach pokonał Romana Giertycha. Wywodzi się z rodu książęcego Radziwiłłów. Żonaty, ośmioro dzieci. Jego brat Maciej to znany menadżer i przedsiębiorca.
Rafalska Elżbieta
Ur. 22 czerwca 1955 w Wschowie
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Do jej zadań należy wsparcie i ochrona rodziny oraz pomoc społeczna. Odpowiada za przeciwdziałanie bezrobociu, kwestie związane z zatrudnianiem pracowników w rozumieniu Kodeksu pracy oraz za emerytury. Realizatorka - z sukcesem - programu Rodzina 500+.
Raniewicz Grzegorz
Ur. 09 lipca 1970 w Chełmie
PO; był deweloperem i dealerem samochodów Škody. Radny miasta Chełma i sejmiku lubelskiego. Był też dyrektorem zarządzającym w spółkach: Rankom i Ciechpol oraz prezesem Grupy Medialnej – ITM w Lublinie.
Raś Ireneusz
Ur. 30 września 1972 w Proszowicach
PO; były działacz... PiS i Porozumienia Centrum. Od 2007 r. jest posłem Platformy Obywatelskiej, 26 lutego 2016 został członkiem zarządu krajowego PO.
Romecki Stefan
Ur. 02 września 1950 w Koszalinie
Kukiz'15; barwna postać: spawacz, znany w Koszalinie społecznik, zaangażowany w organizację pomocy dla ubogich i bezdomnych. Zwolennik JOW, zasiadał w radzie miejskiej Koszalina. Emeryt.
Rozpondek Halina
Ur. 25 maja 1950 w Częstochowie
PO; z wykształcenia bibliotekoznawca. W latach 1995-1998 prezydent Częstochowy, później pełniła funkcję radnej tego miasta. W Sejmie od 2005 r. Członek partyjnego sądu PO.
Ruciński Marek
Ur. 24 stycznia 1953 w Poznaniu
Nowoczesna; lekarz-ortopeda z ponad 40-letnim stażem, związany ze Szpitalem Wojewódzkim w Poznaniu. Wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia oraz członek komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki.
Rusecka Urszula
Ur. 11 września 1966 w Krakowie
PiS; pochodzi z Wieliczki. Tam pełniła również funkcje w samorządzie. Do Sejmu trafiła otrzymując mandat po odejściu z ław poselskich Edwarda Czesaka, który z kolei zastąpił w europarlamencie prezydenta Andrzeja Dudę.
Rutkowska Dorota
Ur. 24 stycznia 1962 w Skierniewicach
PO; była dziennikarka „Głosu Skierniewic i Okolicy” oraz „Gazety Wyborczej”, była wiceprezydent Skierniewic. Z zawodu jest ogrodnikiem. Zamężna, ma dwie córki.
Rutnicki Jakub
Ur. 03 grudnia 1978 w Szamotułach
PO; finalista I edycji programu telewizyjnego "Idol". "Mistrz" ortografii: w trakcie jednej z tegorocznych debat prezydenckich napisał na Twitterze: "Oj Duda coraz bardziej czerwony sie robi. Szacun dla Prezydenta Komorowskiego, idzie jak buża”.
Rząsa Marek
Ur. 04 października 1957 w Rzeszowie
PO; były radny Przemyśla, poseł od 2007 r. Nauczyciel, działa społecznie w Związku Harcerstwa Polskiego i Klubie Uczelnianym AZS Kolegium Nauczycielskiego. W ostatniej kadencji Sejmu w komisji edukacji.
Rzepecki Łukasz
Ur. 05 września 1992 w Zgierzu
PiS; poseł na Sejm VIII kadencji. Do Prawa i Sprawiedliwości przystąpił w wieku 18 lat. Był dyrektorem biura poselskiego Marcina Mastalerka i asystentem europosła Janusza Wojciechowskiego..
Rzońca Bogdan
Ur. 01 lutego 1961 w Zarzeczu
PiS; nauczyciel, były marszałek województwa podkarpackiego i wojewoda krośnieński. Doświadczony samorządowiec. W przeszłości w ZChN i AWS.
Rzymkowski Tomasz
Ur. 31 lipca 1986 w Kutnie
Kukiz’15; prawnik, poseł na Sejm VIII kadencji. Kierował Akademickim Klubem Myśli Społeczno-Politycznej „Vade Mecum”, współpracował z kwartalnikiem „Myśl.pl”, był też działaczem stowarzyszenia KoLiber.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts