NOTY BIOGRAFICZNE: p

Paluch Anna
Ur. 31 marca 1960 w Nowym Targu
PiS; doświadczona posłanka z Podhala. Z wykształcenia geodeta. W sejmie zajmowała się infrastrukturą i ochroną środowiska. Pracowała m.in. jako geodeta w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym w Krakowie.
Pampuch Mirosław
Ur. 19 marca 1967 w Olsztynie
Nowoczesna; typowy "antysystemowiec" od Ryszarda Petru. W latach 2008-2014 starosta olsztyński, od roku sekretarz Urzędu Miasta Olsztyna. W 2011 r. startował do Sejmu z listy PO, której był działaczem.
Papke Paweł
Ur. 03 lutego 1997 w Starogardzie Szczecińskim
PO, (ur. 1977); poseł od 2011 r., były reprezentant Polski w siatkówce (pozycja: atakujący), do lutego 2017 r. prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Żonaty, ma syna. Był opiekunem Młodzieżowej Rady Miasta Olsztyn, jest ambasadorem stowarzyszenia Olimpiady Specjalne. W 2010 r. założył szkółkę siatkarską pod nawą Papke-Volley.
Parda Błażej
Ur. 26 grudnia 1986 w Pile
Kukiz'15; mieszkaniec Piły, ekonomista Pracował jako lektor, zajmując się nagrywaniem m.in. reklam radiowych i telewizyjnych. Prowadził firmę zajmującą się również reklamą i nagraniami dźwiękowymi.
Pasławska Urszula
Ur. 28 stycznia 1977 w Biskupcu
PSL, (ur. 1977); wiceprezes PSL, była podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu. Najbarwniej opisał ją minister skarbu Włodzimierz Karpiński w restauracji „Sowa i Przyjaciele”: „Tak, Urszula Pasławska. [...] Ona mówi do mnie [...] Ja nie wiem, jak ty będziesz na to patrzył, bo ja jestem wice. Myślę, kurwa, o co chodzi? No wiem, mówię, że jesteś wice. I tak parę razy powtórzyła. Mówię kurwa, wyjąłem Google, Urszula Pasławska, a tam patrzę wiceprezes PSL”. Prawnuczka Bogumiła Labusza, współzałożyciela i prezesa Mazurskiej Partii Ludowej.
Paszyk Krzysztof
Ur. 10 kwietnia 1979 w Poznaniu
PSL; w pierwszej dziesiątce posłów z najmniejszą liczbą zdobytych głosów. Ukończył prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Były przewodniczący sejmiku wielkopolskiego.
Paul Jerzy
Ur. 08 listopada 1972 w Nowej Sarzynie
PiS; były burmistrz miasta i gminy Nowa Sarzyna. Wiele lat prowadził prywatny ośrodek szkolenia kierowców. Żonaty, dwoje dzieci. Choć startował dopiero z 20. pozycji na liście PiS, zebrał 12,5 tys. głosów - czyli niemal dwa razy tyle, ile kandydat z 3. Miejsca.
Pawłowicz Krystyna
Ur. 14 kwietnia 1952 w Wojcieszowie
Profesor prawa. W młodości lekkoatletka (biegi, rzuty oszczepem i dyskiem), miała nawet jechać na olimpiadę w Monachium. Brała udział w obradach Okrągłego Stołu, po stronie solidarnościowej.
Pawłowicz Zbigniew
Ur. 22 września 1943 w Kamieniu Koszyrskim
PO; znany chirurg, pomysłodawca i inicjator powstania w Bydgoszczy Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu PARIS. Otrzymał tytuł Bydgoszczanina Roku 2013. Był senatorem VII kadencji.
Petru Ryszard
Ur. 06 lipca 1972 w Wrocławiu
Były lider Nowoczesnej, zastąpiony pod koniec 2017 r. przez Katarzynę Lubnauer. W parlamencie słynie przede wszystkim z licznych wpadek. W maju 2018 r. opuścił Nowoczesną.
Pępek Małgorzata
Ur. 10 czerwca 1961 w Kocierzu Rychwałdzkim
PO; w latach 2002-2011 wójt Ślemienia, szefowa struktur PO w powiecie żywieckim. Poseł od 2011, Jest członkiem Prezydium Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Żywieckiego i Prezesem Zarządu Gminnego OSP w Ślemieniu.
Piechota Sławomir
Ur. 01 stycznia 1960 w Tomaszowie Mazowieckim
PO; prawnik, od 12. roku życia niepełnosprawny. Był pełnomocnikiem wojewody wrocławskiego ds. osób niepełnosprawnych, zasiadał też w radzie nadzorczej PFRON.
Piechowiak Grzegorz
Ur. 14 września 1963 w Pile
PiS; w latach 1992–1997 pracował w polskiej ambasadzie w Rzymie (był m.in. wicekonsulem). Należał m.in. do Ruchu Społecznego AWS, działał w SKL – Ruch Nowej Polski, później Partii Centrum, pracował też jako syndyk.
Pięta Stanisław
Ur. 09 maja 1971 w Bielsku-Białej
PiS; nauczyciel. Był wydawcą gazety „Zakaz skrętu w lewo”, szefem okręgu Konfederacji Polski Niepodległej w Bielsku-Białej, działał w Lidze Republikańskiej.
Piontkowski Dariusz
Ur. 17 grudnia 1964 w Sielcu
PiS; nauczyciel, były marszałek województwa podlaskiego. Poseł od 2011 r. Od 1990 r. działał w Porozumieniu Centrum, następnie przystąpił do PiS. Zwolennik budowy Muzeum Historii Polski.
Piotrowicz Stanisław
Ur. 19 lipca 1952 w Bochni
PiS; prokurator, były senator, w 2007 r. sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 1978 r. należał do PZPR.
Piotrowska Teresa
Ur. 05 lutego 1955 w Tczewie
PO; minister spraw wewnętrznych w rządzie Ewy Kopacz. W latach 80. działała w Stowarzyszeniu „Pax”, w latach 90. w ZChN, potem związana ze Stronnictwem Konserwatywno-Ludowym.
Plocke Kazimierz
Ur. 03 czerwca 1958 w Domatowie
PO; poseł kilku kadencji, wiceminister rolnictwa, przez trzy kadencje pełnił funkcję wójta gminy Krokowa. Pomorski baron PO.
Polak Marek
Ur. 19 listopada 1963 w Wadowicach
PiS; poseł od 2005 r. W poprzedniej kadencji pracował w komisjach: gospodarki, ustawodawczej i spraw kontroli państwowej. Wcześniej związany z samorządem w Andrychowie.
Polak Piotr
Ur. 20 stycznia 1961 w Grabince
PiS; rolnik, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Działa w Akcji Katolickiej. Żonaty, ma troje dzieci. W 2007 r. wszedł do Sejmu z ramienia PiS.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts