NOTY BIOGRAFICZNE: o

Obrycki Norbert
Ur. 22 listopada 1972 w Szczecinie
PO; były marszałek województwa zachodniopomorskiego i senator. Stypendysta uczelni zagranicznych w Berlinie i Wiedniu. Działał w Unii Wolności. Tłumacz przysięgły języka niemieckiego.
Olszewski Paweł
Ur. 11 grudnia 1979 w Bydgoszczy
PO; wiceminister infrastruktury i rozwoju. Długo kierował bydgoskimi strukturami PO. W 2009 r. wszedł w skład Komisji śledczej do zbadania okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.
Olszówka Piotr
Ur. 16 czerwca 1981 w Biłgoraju
PiS; był wychowawcą w ośrodku prowadzonym przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, radnym powiatu biłgorajskiego i asystentem społecznym posła Sławomira Zawiślaka.
Osos Katarzyna
Ur. 17 listopada 1980 w Świebodzinie
PO; od 2015 r. wojewoda lubuski, prawniczka. Była dyrektorką biura poselskiego posłanki PO Bożenny Bukiewicz (uważana za jej zaufaną osobę), później pracowała w gabinecie politycznym ministra sprawiedliwości.
Ostrowski Krzysztof
Ur. 04 stycznia 1961 w Wrocławiu
PiS; były starosta gnieźnieński. Lekarz, dyrektor ds. lecznictwa i kierownik działu opieki szpitalnej w ZOZ w Gnieźnie. Żonaty, troje dzieci.
Osuch Jacek
Ur. 28 sierpnia 1958 w Olkuszu
PiS; inżynier mechanik, to jego trzecia kadencja w polskim parlamencie. Zanim zaczął ogólnopolską karierę, był radnym w Olkuszu. Do 2007 r. prowadził własną firmę, Ma dwie córki oraz dwoje wnucząt.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts