NOTY BIOGRAFICZNE: n

Naimski Piotr
Ur. 02 lutego 1951 w Warszawie
PiS; legenda antykomunistycznego podziemia. Współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników. W wolnej Polsce m.in. kierował Urzędem Ochrony Państwa (w czasie rządu Jana Olszewskiego), sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki i doradca BBN.
Neumann Sławomir
Ur. 30 kwietnia 1968 w Starogardzie Gdańskim
PO; początkowo związany z samorządem w Starogardzie Gdańskim, następnie kariera poselska (był członkiem komisji śledczej ds. afery hazardowej), zakończona stanowiskiem wiceministra zdrowia. W latach 90. był przewodniczącym KPN w okręgu gdańskim. Później należał do Ruchu Stu, a w 2001 r. dołączył do PO.
Niedziela Dorota
Ur. 20 sierpnia 1964 w Oświęcimiu
PO; posłanka od 2011 r. Jest jedną z grona przyjaciółek premier Ewy Kopacz. To sprawiło, że została mianowana na stanowisko wiceminister środowiska. Z wykształcenia jest weterynarzem.
Niemczyk Małgorzata
Ur. 25 października 1969 w Łodzi
PO; siatkarka, reprezentantka Polski, mistrzyni Europy z 2003 r. Komentator sportowy, trener siatkarski. Radna sejmiku łódzkiego z listy PO. Mężatka.
Niesiołowski Stefan
Ur. 04 lutego 1944 w Kałęczewie
PO; zoolog i nauczyciel akademicki, profesor nauk biologicznych. Działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL i więzień polityczny. Współzałożyciel ZChN, od 2005 r. związany z PO.
Nitras Sławomir
Ur. 26 kwietnia 1973 w Połczynie-Zdroju
PO; główny doradca byłej premier Ewy Kopacz, w latach 2009-2014 europoseł. Zaczynał w UPR. Politolog, przez 10 lat przewodniczył PO w Szczecinie. Żonaty, dwie córki. Jeden z posłów myszkujących w dokumentach polityków partii rządzącej. „
Nowak Tomasz
Ur. 22 grudnia 1956 w Kwidzynie
PO, (ur. 1956); przewodniczący zarządu powiatowego PO w Koninie. Do 2005 r., kiedy po raz pierwszy został posłem, był współwłaścicielem znanej w Koninie sieci wypożyczalni kaset wideo "Video Świat".
Nykiel Mirosława
Ur. 23 września 1953 w Wańkowej
PO; nauczycielka, była senatorem i posłanką dwóch kadencji. Współzałożycielka AWS. Kierowała gminnym ośrodkiem kultury i wydziałem oświaty w Miedźnej, działała w Oświęcimiu jako przewodnicząca Oświęcimskiej Koalicji Obywatelskiej, mężatka, troje dzieci, ośmioro wnuków.
Nykiel Włodzimierz
Ur. 23 grudnia 1951 w Łodzi
PO; profesor nauk prawnych, wykładowca akademicki, rektor Uniwersytetu Łódzkiego. Był wykładowcą szkół zagranicznych, w tym wydziałów prawa uniwersytetów w Bolonii, Bari, Tarencie, Grenoble i Tours.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts