NOTY BIOGRAFICZNE: m

Machałek Marzena
Ur. 29 sierpnia 1960 w Wrocławiu
PiS; polonistka, ukończyła m.in. filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowała jako nauczycielka i dolnośląska wicekurator oświaty. W Sejmie zajmuje się sprawami edukacji. W 2009 r. uzyskała tytuł honorowego obywatela Jeleniej Góry.
Maciejewski Andrzej
Ur. 24 października 1969 w Bartoszycach
Kukiz'15; miał 23 lata, gdy został przewodniczącym rady miejskiej w Bartoszycach - najmłodszym w Polsce. Działał w PiS i Kongresie Nowej Prawicy. Ekspert ds. wschodnich w Instytucie Sobieskiego.
Maciejewski Krzysztof
Ur. 17 kwietnia 1953 w Pabianicach
PiS; inżynier, poseł od 2005 r. Początkowo związany z PiS, w 2011 r. zakładał struktury Solidarnej Polski, trzy lata później powrócił do PiS. Był radnym powiatu radomszczańskiego i miasta Radomsko.
Macierewicz Antoni
Ur. 03 sierpnia 1948 w Warszawa
Lider opozycji niepodległościowej w PRL. Założyciel Komitetu Obrony Robotników, który stał się zalążkiem późniejszej “Solidarności”. Był twórcą podziemnego pisma “Głos”, jednej z pierwszych niezależnych publikacji w PRL. Były minister obrony narodowej.
Marchewka Arkadiusz
Ur. 18 stycznia 1986 w Szczecinie
PO; radny Szczecina, zaczynał jako asystent wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego Witolda Jabłońskiego. Uczestnik Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego oraz stypendysta programu Trans-Atlantic Junior Fellowship.
Masłowska Gabriela
Ur. 27 czerwca 1950 w Batorzu
PiS; ekonomistka, publicystka Radia Maryja, wykłada w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Początkowo związana z Ligą Polskich Rodzin i Ruchem Ludowo-Narodowym. Znana z eurosceptycznych poglądów.
Masłowski Maciej
Ur. 21 lipca 1984 w Rzeszowie
Kukiz'15; informatyk, nauczyciel akademicki, kuzyn Pawła Kukiza, koordynator jego Ruchu na Podkarpaciu. Współpracował przy inicjatywie Zmieleni.pl. Od 2009 r. prowadzi agencję interaktywną eMKART.
Materna Jerzy
Ur. 25 marca 1956 w Zielonej Górze
PiS; należał do Porozumienia Centrum, w 2005 r. przystąpił do PiS. w radzie miasta Zielona Góra. Poseł od 2005 r., wcześniej m.in. radny Zielonej Góry. Jeden z najbardziej wpływowych lubuskich parlamentarzystów PiS.
Mateusiak-Pielucha Beata
Ur. 23 kwietnia 1963 w Wieluniu
PiS; działała w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów na Uniwersytecie Wrocławskim (nie ukończyła studiów).
Matusiak Grzegorz
Ur. 24 lutego 1961 w Jaworznie
Inżynier, pracował w Kopalni Węgla Kamiennego Zofiówka. Były przewodniczący rady miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Żonaty, ma syna. Ma brata bliźniaka - w Jastrzębiu-Zdroju nazywani są „jastrzębskimi Kaczyńskimi”.
Matusiewicz Andrzej
Ur. 22 czerwca 1952 w Krośnie
PiS; adwokat, były przewodniczący sejmiku podkarpackiego, radny miejski Przemyśla. W PRL obrońca w procesach politycznych, Działał w ZChN i AWS, potem w PiS. W ostatniej kadencji był senatorem.
Matuszewski Marek
Ur. 14 sierpnia 1959 w Zgierzu
PiS; przedsiębiorca, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. W młodości uprawiał hokej na lodzie we Włókniarzu Zgierz, później podjął występy w amatorskim zespole AKH Zgierz. 3 czerwca 2016 został wiceprezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.
Matuszny Kazimierz
Ur. 04 marca 1960 w Milówce
PiS; inżynier, poseł od 2005 r. Działa także w Ruchu Światło-Życie. Żonaty, troje dzieci. Był prezesem przedsiębiorstwa z branży energetycznej, w l. 2000-2005 powadził własną działalność gospodarczą. Członek PiS od 2001 r.
Mazurek Beata
Ur. 19 października 1967 w Ostrowi Mazowieckiej
PiS; absolwentka KUL (socjologia). Pracowała m.in. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Chełmie, Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Chełmie, chełmskiej delegaturze urzędu wojewódzkiego.
Merkel Angela
Meysztowicz Jerzy
Ur. 01 października 1958 w Krakowie
Nowoczesna; w polityce od wielu lat. Modelowy „antysystemowiec” od Petru: należał m.in. do Unii Demokratycznej, Unii Wolności, Partii Demokratycznej oraz Platformy Obywatelskiej.
Mężydło Antoni
Ur. 23 sierpnia 1954 w Lubawie
PO; fizyk, inżynier, absolwent m.in. Politechniki Gdańskiej. Długoletni poseł - najpierw PiS, potem PO. Był współpracownikiem KSS „KOR” i gdańskiego SKS od 1977 r. W 1978 r. należał do współorganizatorów Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża.
Miazga Mieczysław
Ur. 22 grudnia 1956 w Sokołowie Małopolskim
PiS; przedsiębiorca, doświadczony samorządowiec: zasiadał w radzie miejskiej oraz zarządzie miasta i gminy Sokołów Małopolski, był też radnym powiatu rzeszowskiego. Zasłużony dla ochotniczej straży pożarnej.
Michałek Iwona
Ur. 15 marca 1956 w Szczecinie
PiS; przedstawicielka Polski Razem, nauczycielka biologii. Była dyrektorką kuratorium oświaty i rzecznikiem praw ucznia w województwie kujawsko-pomorskim.
Michałkiewicz Krzysztof
Ur. 26 września 1953 w Obornikach Śląskich
PiS; były minister pracy i polityki społecznej, ukończył socjologię na KUL. W 1981 pracował w Zarządzie Regionu NSZZ „Solidarność” w Lublinie, był redaktorem Biuletynu Informacyjnego.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts