NOTY BIOGRAFICZNE: l

Lamczyk Stanisław
Ur. 12 sierpnia 1957 w Brusach
PO; przedsiębiorca, poseł od 2005 r., pierwszym w III RP parlamentarzysta z powiatu kartuskiego. W parlamencie aktywny: lobbował na rzecz budowy obwodnicy Chojnic podczas przebudowy drogi krajowej nr 22, działał także na rzecz wznowienia ruchu kolejowego pomiędzy Trójmiastem a Kartuzami.
Lassota Józef
Ur. 24 października 1943 w Siedliskach
PO; twórca małopolskiej Solidarności. Były prezydent Krakowa w latach 1992-98. W przeszłości był również m.in. prezesem klubu Cracovia. W Sejmie od 2011 r.
Latos Tomasz
Ur. 08 marca 1964 w Poznaniu
PiS; lekarz-radiolog. Był działaczem Chrześcijańskiej Demokracji – Stronnictwa Pracy i AWS, następnie przystąpił do PiS. W latach 1998–2005 zasiadał w bydgoskiej radzie miasta. W ubiegłej kadencji Sejmu przewodniczący Komisji Zdrowia.
Lenartowicz Gabriela
Ur. 12 grudnia 1960 w Katowicach
PO; w latach 2008–2014 prezes Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, następnie członek zarządu województwa śląskiego i wicewojewoda śląski. Była redaktorką naczelną „Nowin Raciborskich”.
Lenz Tomasz
Ur. 15 maja 1968 w Mogilnie
PO; w latach 90. należał do Unii Wolności, potem w PO. Poseł od 2005 r. W tegorocznej kampanii prezydenckiej własnym ciałem zasłonił Bronisława Komorowskiego przed "zamachowcem" w Toruniu, krzyczącym: "Pro Civili, WSI".
Leszczyna Izabela
Ur. 03 września 1962 w Częstochowie
PO; nauczycielka, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów rządu Ewy Kopacz. W 2006 r. została radną PO miasta Częstochowy. Mężatka, ma córkę. Jak przypomina portal Niezależna.pl: „Izabela Leszczyna [jako w-ce minister finansów] była odpowiedzialna za przygotowanie tzw. loterii paragonowej.
Leśniak Józef
Ur. 06 marca 1968 w Limanowej
PiS; z wykształcenia jest politologiem, absolwentem francuskich uczelni oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Zasiadał w radzie powiatu nowosądeckiego. Związany z Limanową.
Lewandowska Anna
Lewandowski Robert
Sportowiec
Lichocka Joanna
Ur. 21 listopada 1969 w Warszawie
PiS; publicystka tygodnika „Gazeta Polska”, była zastępcą redaktora naczelnego dziennika „Gazeta Polska Codziennie”, znana też z Telewizji Republika. Jako dziennikarka debiutowała w 1991 r. na łamach „Tygodnika Solidarność”.
Lieder Ewa
Ur. 15 stycznia 1968 w Gdańsku
Nowoczesna; była przewodniczącą zarządu dzielnicy Wrzeszcz Dolny w Gdańsku. Feministka, udzielała się w Partii Kobiet. Jedna z regionalnych liderek Porozumienia Ruchów Miejskich.
Lipiec Krzysztof
Ur. 11 października 1959 w Starachowicach
PiS; w latach 80. związany z opozycją demokratyczną, internowany w stanie wojennym. Senator AWS, od 2005 r. poseł PiS. Syn żołnierza AK i więźnia politycznego okresu stalinizmu.
Lipiński Adam
Ur. 11 września 1956 w Głubczycach
PiS; ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu, były opozycjonista, organizował struktury Porozumienia Centrum na Dolnym Śląsku i z tej partii zasiadał w sejmie w latach 1991-1993, a potem niezmiennie od 2001 do dziś.
Lisiecki Paweł
Ur. 15 sierpnia 1978 w Warszawie
PiS; od 2002 r. nieprzerwanie sprawował mandat Radnego Dzielnicy Praga Północ. Ostatnio wybrany na stanowisko burmistrza Pragi Północ. Były Uniwersytecki Mistrz Polski w judo. Należał do UPR i Stowarzyszenia Koliber.
Lubczyk Radosław
Ur. 18 lipca 1978 w Szczecinku
Nowoczesna; "Jedynka" partii Petru w Koszalinie, dentysta. Był zawodowym wojskowym, pełnił funkcję dowódcy kompanii. Prezes Klubu Sportowego „Wielim” Szczecinek.
Lubnauer Katarzyna
Ur. 24 lipca 1969 w Łodzi
Przewodnicząca partii Nowoczesna. Matematyk i nauczyciel akademicki. 25 listopada 2017 r. została wybrana na przewodniczącą ugrupowania, pokonując w głosowaniu założyciela tej partii Ryszarda Petru.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts