NOTY BIOGRAFICZNE: k

Kaczmarczyk Norbert
Ur. 16 listopada 1989 w Proszowicach
Kukiz`15; absolwent politologii, młody rolnik. Pracował m.in. w TVP Kraków i Krakowskiej Telewizji Internetowej. Radny Rady Miejskiej w Proszkowicach.
Kaczorowska Alicja
Ur. 06 sierpnia 1949 w Łodzi
PiS; lekarz anestezjolog, poseł na Sejm VIII kadencji. Była wojewódzkim konsultantem w dziedzinie medycyny paliatywnej. W 2006 zaczęła prowadzić hospicjum domowe w Łodzi. W tym samym roku wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości.
Kaczyński Jarosław Aleksander
Ur. 18 czerwca 1949 w w Warszawie
Działacz opozycyjny, związany z NSZZ „Solidarność”, Komitetem Obrony Robotników i Komitetem Helsińskim, członek redakcji pisma „Głos”, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”. Prezes i założyciel Porozumienia Centrum, następnie Prawa i Sprawiedliwości, premier polskiego rządu w latach 2006–2007, doktor nauk prawnych. W 2004 i 2015 r. Człowiek Roku „Gazety Polskiej”.
Kaczyński Lech Aleksander
Ur. 18 czerwca 1949 w w Warszawie Zm. 10 kwietnia 2010 w w Smoleńsku
Prawnik i polityk, od 2002 do 2005 r. prezydent Warszawy, a od 2005 do tragicznej śmierci w 2010 r. Prezydent RP. Zanim został prezydentem Polski, był członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość. Brat-bliźniak byłego premiera i obecnego prezesa PiS Jarosław Kaczyńskiego. Zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.
Kaleta Piotr
Ur. 25 czerwca 1968 w Kaliszu
PiS; przedsiębiorca i samorządowiec. W latach 2007-2011 senator; walczył m.in. o to, by homoseksualiści nie mogli pełnić funkcji rodziców zastępczych i prowadzić rodzinnych domów dziecka.
Kamińska Bożena
Ur. 27 sierpnia 1965 w Gołdapi
PO; długo była dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury w Suwałkach i Suwalskiego Ośrodka Kultury. Koordynator i dyrektor Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”. Aktywna działaczka harcerska, m.in. członek Głównej Kwatery i Rady Naczelnej ZHP.
Kamiński Mariusz
Ur. 25 września 1965 w Sochaczewie
Minister-członek Rady Ministrów, koordynator służb specjalnych. Działacz NZS. W 1981 r. został skazany na rok pobytu w poprawczaku za zbezczeszczenie Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej. Przewodniczący Ligi Republikańskiej. Współtwórca Fundacji "Pamiętamy" działającej na rzecz upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych. Szef i twórca CBA, za co do dziś jest atakowany przez wpływowe grupy interesu. Człowiek roku 2007 „Gazety Polskiej”.
Karpiński Włodzimierz
Ur. 16 listopada 1961 w Puławach
PO; z wykształcenia chemik, były wiceminister spraw wewnętrznych i Administracji, były wiceminister administracji i cyfryzacji, wreszcie były minister skarbu państwa. Wsławił się w aferze podsłuchowej stwierdzeniem „ch.. tam z Polską wschodnią”.
Kasprzak Mieczysław
Ur. 30 marca 1953 w Ostrowie
PSL; ekonomista, poseł PSL do 1993 r., był też starostą powiatu jarosławskiego. W szczytowym momencie kariery był wiceministrem gospodarki, w PSL uważany za specjalistę w tej dziedzinie. Za komuny działał w ZSL.
Kasprzyk Jan Józef
Ur. 12 marca 1975 w Warszawie
Szef Urzędu ds. kombatantów i Osób Represjonowanych. Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, a także Wyższego Kursu Obronnego Akademii Obrony Narodowej. Przygotowuje pracę doktorską na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jako historyk specjalizuje się w dziejach II Rzeczypospolitej.
Kempa Beata
Ur. 11 lutego 1966 w Sycowie
Minister-członek Rady Ministrów. Była wiceminister sprawiedliwości. W Sejmie popularność zyskała jako członek komisji śledczej ds. afery hazardowej. Najpierw w PiS, potem w Solidarnej Polsce. Podpisała się pod poręczeniem osobistym za Piotra „Starucha” Staruchowicza, aresztowanego kibica Legii Warszawa.
Kierwiński Marcin
Ur. 22 sierpnia 1976 w Warszawie
PO; jeden z najbardziej zaufanych zauszników Ewy Kopacz. Szef jej gabinetu politycznego. W przeszłości wicemarszałek Mazowsza nadzorujący budowę Lotniska Modlin, które zamiast 300 mln zł kosztowało 450 mln zł.
Kilian Jan
Ur. 27 grudnia 1953 w Starogardzie Gdańskim
PiS; prowadził z żoną aptekę, był radnym PiS w Starogardzie Gdańskim i radnym powiatu starogardzkiego. Do PiS wstąpił w 2005 roku, przewodniczy starogardzkiemu Zarządowi Powiatowemu i Komitetowi Miejskiemu Prawa i Sprawiedliwości w Starogardzie.
Klawiter Jan
Ur. 10 listopada 1950 w Rumi
PiS; chemik, były burmistrz Rumii. Dzisiaj poseł niezrzeszony. Otrzymywał nagrody za wdrożenie do produkcji chromatografów cieczowych. Był działaczem NSZZ „Solidarność”.
Klepacka Zofia
Kloc Izabela
Ur. 08 maja 1963 w Mikołowie
PiS; pedagog, posłanka kilku kadencji, senator. Zasiadała w sejmiku śląskim, była radną powiatu pszczyńskiego. W ostatniej kadencji wiceprzewodnicząca Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.
Kobyliński Paweł
Ur. 03 czerwca 1982 w Bytomiu
Kukiz'15; prezes Fundacji Integracji Kultury organizującej m.in. festiwal PalmJazz, współuczestniczy w zarządzaniu Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach. Już w grudniu 2015 przeszedł do Nowoczesnej, jest pełnomocnikiem spółki handlowej Mamardo Tradining Limited.
Kochan Magdalena
Ur. 28 stycznia 1950 w Szczecinie
PO; nauczycielka i muzyk. Działaczka Związku Młodzieży Socjalistycznej i PZPR. Potem była w Unii Wolności, następnie w PO. Gdy mąż posłanki został odesłany ze szpitala powiatowego w Goleniowie do poradni, wieloletni ordynator tej placówki został zwolniony.
Kołacz-Leszczyńska Agnieszka
Ur. 19 października 1972 w Wałbrzychu
PO; długoletnia przewodnicząca rady miejskiej w Wałbrzychu. Od 2011 roku jako Poseł na Sejm RP pracowała w dwóch Komisjach - Finansów i Samorządu Terytorialnego oraz Polityki Regionalnej, zasiada w Radzie Przyjaciół Hufca Ziemi Wałbrzyskiej i Konwencie PWSZ w Wałbrzychu.
Kołakowski Lech
Ur. 13 czerwca 1963 w Zambrowie
PiS; przedsiębiorca, był wiceprzewodniczącym łomżyńskiej rady miejskiej. W okresie PRL członek Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Społecznego (koncesjonowanego przez władze). Należał do Porozumienia Centrum.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts